A héten jelentős költségvetési átcsoportosításokról, az egyik április Kormányinfón bejelentett 675 milliárdos „beruházás-elhalasztás” több mint feléről, kis híján 370 milliárd forint sorsáról intézkedtek. Konkrétan ez azt jelenti, hogy a költségvetésben a Maradványelszámolási Alapot növelték meg ezzel az összeggel, egyúttal elvették az eredeti előirányzati helyről.
A lap kiemeli, a legnagyobb vesztes a beruházási alap, ahol a 245 milliárd forintból csak 65 milliárd forint maradt. A Lázár János vezette Építési és Közlekedési Minisztérium fővárosi fejlesztésekre szánt több mint 2,2 milliárd forintjából mindössze (nem elírás!) 1,4 millió forint maradt. A Magyar Nemzeti Vagyonkezelő ingatlanberuházási keretében az év eleji 112,3 milliárd forintból már csak 2,2 milliárd forint maradt.
A Csányi Sándor érdekeltségébe tartozó Budai Egészségközpont számára a költségvetés az idei évre 13,8 milliárd forintot biztosított volna, ami a megszorítás után 6,8 milliárdra csökkent.
A sokat emlegetett debreceni Oltóanyaggyár több mint 16 milliárdjából is csak 12 milliárd maradt meg.
A Semmelweis Egyetem II. Számú Patológiai Intézet Nemzeti Orvosi Innovációs Képző Központjának építésére idén szánt keretet 3 milliárddal csökkentették.
A vasútfejlesztésből 5 milliárd, a járműipari innovációs és fejlesztési keretből 2 milliárd, az országos közúthálózat fejlesztéséből 2,3 milliárd, a víziközmű-fejlesztésekből 10,7 milliárd forintot vontak el.
A sokat hangoztatott honvédelmi fejlesztések is áldozatául estek a megszorításoknak: a Honvédelmi Alapból a légierőképességek fejlesztésére szánt összegből 9 milliárd, a szárazföldi képességek fejlesztésére szánt összegből 17,8 milliárd forintot vettek el, az egyéb fejlesztési és működési kiadásokat pedig 40 milliárddal vágták vissza.