4p

A Budai Egészségközpont nagyívű fejlesztésbe kezdett, hogy 2027-re átadhassa új kórházát. Azt ígérik, az építkezés alatt arra fognak törekedni, hogy várólistáik ne növekedjenek.

„Egyre nő pácienseink száma, ezért idén tavasszal belevágtunk abba a kórházfejlesztésbe, amely egy elkötelezett, hosszú távú stratégia része. Célunk, hogy a központi komplexumunkban a jelenleginél is ideálisabb ellátást tudjuk biztosítani betegeinknek” – jelentette ki Dr. Csernavölgyi István, a Budai Egészségközpont vezérigazgatója.

Hozzátette:

„Kiemelkedően stabil tulajdonosi háttér teszi lehetővé, hogy elkötelezett terveinket megvalósítsuk, nevezetesen, hogy egy valódi kórházat építsünk az Alkotás-Királyhágó utca sarkán, ahol 2027 elejétől a szakmaiság, a betegbiztonság, az átláthatóság és a saját képzési rendszerünk továbbra is magas minőségen tud működni.”

A Budai Egészségközpont tulajdonosa nem más, mint a Csányi Sándor vezette Bonitás 2002 Zrt., ez a cég 2022-ben vásárolta fel az intézményt.

Dr. Csernavölgyi István, a Budai Egészségközpont vezérigazgatója bejelenti az új kórházi beruházást 2024. július 11-én
Dr. Csernavölgyi István, a Budai Egészségközpont vezérigazgatója bejelenti az új kórházi beruházást 2024. július 11-én
Fotó: BEK

A második leggazdagabb magyar üzletember a bruttó 62 milliárd forintba kerülő gigaberuházás döntő részét állja, az állam pedig az Európai Bizottság által jóváhagyott 26 milliárddal járul hozzá, hogy jobb legyen a hazai egészségügy. Ugyanis, bár a Budai Egészségközpont számtalan magánellátást is nyújt a lakosoknak, de gerincműtétei jó része NEAK-finanszírozott, tehát a közegészségügy válláról is vesz le terheket.

A vezérigazgató a csütörtöki sajtóbeszélgetésen elmondta, hogy számukra a legfontosabb hívószavak és üzenetek a két éve tervezett beruházásnál, hogy időszerű, hogy népegészségügyi problémákat old meg, hogy egyre több társszakmát vonnak be a gyógyításba, s hogy generációknak fog valódi megoldásokat nyújtani.

A Budai Egészségközpont számokban:

  • 23 év tapasztalat
  • 500 ezer páciens
  • 950 dolgozó, ebből 600 főállású
  • 45 szakterület

Az építkezés alatt is folyamatos lesz az ellátás

Dr. Csernavölgyi István arra is kitért, hogy a NEAK-finanszírozott betegek mellett évről évre nő a privát esetszámuk is (2021-ben 167 849 fő, 2023-ban 219 241 fő), ezért vágtak bele a grandiózus kórházépítésbe.

Mindeközben a szakmaiságot mutató mérőszámuk (az úgynevezett Case Mix Index) hihetetlen mértékben megugrott, ami óriási előrelépés: 2019: 2.59, 2021: 2.88, 2022: 3.28, 2023: 4.13.

A Királyhágó utcai – sokak által Gerinckórháznak ismert – telephelyet alakítják át. Az építkezés alatt is folyamatos lesz az ellátás, ami a Semmelweis Egyetem segítségével valósul meg, ahol egy bizonyos időben a gerincsebészeti ellátást fogják biztosítani.

A Budai Egészségközpont új kórházának látványterve. Az Alkotás útról nyílik majd a főbejárat
A Budai Egészségközpont új kórházának látványterve. Az Alkotás útról nyílik majd a főbejárat
Fotó: BEK

Az új, zöld kórház főbejárata az Alkotás utca felől lesz, és ahogy most is, privát és közegészségügyi betegeket fognak ellátni, csak jóval ideálisabb körülmények között, ahol kiváló eszközpark és robotika is segíti majd a gyógyulást. A változás pedig ezekben a számokban is mérhető lesz:

  • 7 helyett 15 műtő
  • 150 helyett 200 ágy
  • 55 rendelő helyett 87
  • 18 ezer négyzetméteres terület helyett 35 500 négyzetméter

A profil továbbra is a népegészségügyi igényekre reflektáló struktúra lesz: mozgásszervi (gerincgyógyászat, ortopédia) és sebészeti kiválósági centrum, belgyógyászati típusú ellátóközpont, valamint 0-24 órás sürgősségi ellátás, intenzív terápiás szolgáltatás, járó- és fekvőbetegellátás, rehabilitáció, mentőállomás, tudományos és oktatói környezet. A tájékoztatón az is kiderült, hogy szülészet azonban nem lesz az új kórházban sem.

Épp a várólisták elkerülése miatt vágtak bele

Az Mfor kérdésére válaszolva Dr. Csernavölgyi István azt mondta, hogy többek között azért is vágtak bele a bővítésbe, hogy várólistáik ne nőjenek, és az építkezés alatt is igyekeznek jól menedzselni ezt a kérdést, hiszen fő profiljuk, a gerincműtétek az ország más kórházaiban épp az egyik legnagyobb várólistával rendelkeznek.

Lapunk másik kérdésére, hogy elégedettek-e a tavalyi számaikkal (árbevételük 14,7 milliárdról 17,7 milliárdra nőtt, nyereségük 560 millióról 687 millióra duzzadt), így felelt:

„Elégedettek vagyunk, és ha az elmúlt évek alatt nem láttuk volna stabilnak ezeket a számokat, akkor nem is mertünk volna belevágni a fejlesztésekbe” - jelentette ki a vezérigazgató.

Hozzátesszük: a Budai Egészségközpont évek óta a magánegészségügyi szektor első három helyezettje között végez. .

Dr. Csernavölgyi István az új kórház építésén túl pedig azt is bejelentette, hogy Budapesten, a Csalogány utcában 2200 négyzetméteres, 36 rendelős, hatalmas telephelyet fognak még ebben az évben átadni a járóbetegellátásuk fejlesztéseként.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!