3p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

A külföldről Angliába utazóknak vasárnaptól nem kell PCR-típusú koronavírus-tesztet elvégeztetniük érkezésük után, elégséges a néhány perc alatt eredményt mutató gyorsteszt is.

Az új szabályozás alapján, amely brit idő szerint hajnali 4 órától - közép-európai idő szerint 5 órától - lépett érvénybe, a gyorstesztet (lateral flow test) az angliai érkezés utáni második nap végéig kell elvégezni - számol be az MTI.

A brit kormány két lépésben enyhítette az utazáshoz kötődő tesztelési előírásokat: péntektől megszűnt a külföldről Angliába utazók indulás előtti koronavírus-tesztelési kötelezettsége is. Péntek és vasárnap között még érvényben volt az érkezés utáni PCR-teszt elvégzésének kötelme, de a korábbi előírástól eltérően a PCR-szűrés eredményét sem kellett elkülönítésben megvárni.

A beoltottaknak lett könnyebb a dolga

Az indulás előtti tesztelési kötelezettség megszűnése a koronavírus ellen teljes körűen beoltott felnőtt beutazókra, illetve - oltási státustól függetlenül - a 18 éven aluliakra vonatkozik. Az érkezés utáni PCR-teszt előírásának vasárnaptól érvényes eltörlése ugyancsak a teljes körűen beoltott felnőttekre, valamint oltási státustól függetlenül az 5 és 18 év közöttiekre vonatkozik.

Az 5 événél fiatalabb gyerekeket gyorstesztnek sem kell alávetni.

A 2 méter azért legyen meg... illusztráció: Depositphotos
A 2 méter azért legyen meg... illusztráció: Depositphotos

Az intézkedés hatálya Angliára terjed ki, mivel az Egyesült Királyság többi országában - Skóciában, Walesben és Észak-Írországban - a helyi kormányok hatáskörébe tartozik annak eldöntése, hogy követik-e a brit kormány által bejelentett módosításokat.

A szabályozás értelmében az angliai érkezés utáni gyorsteszt elvégzéséhez nem használható a brit állami egészségügyi szolgálat (NHS) ingyenes tesztelési szolgáltatása, vagyis a gyorsteszteket egészségügyi magánszolgáltatóktól kell megrendelni még az indulás előtt.

Ha az angliai érkezés utáni gyorsteszt eredménye pozitív, az érintettnek elkülönítésbe kell vonulnia és PCR-tesztet kell elvégeztetnie, ehhez viszont már használható az NHS ingyenes tesztelési szolgáltatása.

Annyira eltejedt az omikron, hogy már nincs értelme tartani a beutazóktól

Boris Johnson miniszterelnök szerda esti alsóházi tájékoztatóján jelentette be az azóta érvénybe léptetett enyhítések tervét az MTI tudósítása szerint. Indoklásában elmondta: az omikron felbukkanása utáni időszakban még helyénvaló intézkedés volt e szigorítások elrendelése a vírusvariáns nagy-britanniai elterjedésének lassítása végett.

Azóta azonban ez a vírusváltozat olyan mértékben elterjedt Nagy-Britanniában, hogy az utazási tesztkötelezettségek már csak korlátozott hatást gyakoroltak a fertőződési esetszámok növekedésére, a turisztikai szektort viszont jelentős pótlólagos költségekkel terhelték - mondta a brit kormányfő.

Az alábbi grafikonon néhány ország 1 millió főre jutó új fertőzöttjeinek alakulását ábrázoltuk az Our World in Data adatai alapján:

Hozzátette: a szigorú tesztelési kötelezettségek az Angliából külföldre utazókat is elbizonytalanították, mivel sokan tartottak attól, hogy a visszaindulás előtti teszt esetleges pozitív eredménye miatt külföldön ragadnak.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!