1p

Mi lesz a privát vagyonokkal?

Vagyonadó, bizalmi vagyonkezelés, alapítványok, magántőkealapok – 2026 fordulópontot hozhat.
Ne hozzon fontos döntéseket a legfrissebb információk nélkül!
Vegyen részt a Klasszis Investment & Wealth Management Summit 2026 konferencián, és hallgassa meg a legjobb szakértőket!

Részletek és Early Bird jelentkezés >>

Havi szinten 0,99 százalékra, éves összevetésben 8,73 százalékra gyorsult a fogyasztói árak emelkedése Oroszországban.

Decemberhez képest jelentős a különbség: az orosz statisztikai hivatal számításai szerint ugyanis a decemberi 0,82 százalékos emelkedés januárra 0,99 százalékra gyorsult. Éves összevetésben pedig a fogyasztói áremelkedés 8,73 százalék volt januárban a decemberi 8,39 százalék után.

Az orosz jegybank pénteken tartja kamatdöntő ülését, ekkor kerül nyilvánosságra új középtávú prognózisa is. Megfigyelők úgy vélik, a jegybank felfelé módosítja inflációs várakozását a jelenlegi 4-4,5 százalékról, az elemzők pedig 5,5 százalékos idei inflációval számolnak.

Oroszországban a tavalyi infláció 8,39 százalék, 2015 óta a legmagasabb volt, de az ország a hatalmas növekedéssel nincs egyedül. Az OECD országokban is átlagosan 6,6 százalék volt az éves szintű fogyasztói áremelkedés decemberben a novemberi 5,9 százalék után, és Magyarországon is az árak jelentős növekedése várható az EB ma megjelent prognózisa alapján. (MTI)

 

 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

A rovat támogatója a 4iG