2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Az ellenzék közösen arra kéri Kövér László házelnököt, hogy jövő héten rendkívüli parlamenti ülésen tárgyalják újra Svédország NATO-csatlakozását.

A magyar ellenzéki pártok indítványt nyújtottak be a parlament rendkívüli ülésének összehívására Svédország NATO-akciójának ratifikálására hétfőn – közölték ellenzéki képviselők a Reuters hírügynökséggel. 

Levélben kérték Kövér László házelnököt, hogy február 5-ére, azaz jövő hétfőre hívja össze a parlamentet - az erről szóló, parlament oldalár feltöltött dokumentumot már a Telex vette észre.

Mint emlékzetes, Kövér László, a parlament elnöke a múlt héten kijelentette, hogy nincs szükség sürgős lépésekre Svédország NATO-csatlakozásának ügyében, és jelezte, hogy az ellenzéki kísérletek a rendkívüli ülésre valószínűleg kudarcot vallanak majd.

Vajon hogy dönt Kövér László? Fotó: Depositphotos
Vajon hogy dönt Kövér László? Fotó: Depositphotos

 

Az ülésnek egyébként három témája lenne: a Svédország NATO-csatlakozásáról szóló jegyzőkönyv ratifikációja, valamint az aktív eutanáziáról, illetve az akkumulátorgyárakkal kapcsolatos munkavédelmi jogszabály-módosításról szóló vita.

A házszabály értelmében a parlamenti képviselők legalább egy ötödének az aláírása kell ahhoz, hogy a házelnöknek kötelező legyen kiírnia a rendkívüli ülést. Ez is össze is jött, miután az MSZP kezdeményezéséhez csatlakozott a DK, a Jobbik, a Momentum, a Párbeszéd, valamint az LMP frakciója is.

Ahhoz azonban, hogy szavazni is lehessen a svéd NATO-csatlakozásról, el kell fogadni a napirendet, amelyhez az 54 ellenzéki képviselő mellé 47 Fidesz-KDNP-s képviselőre is szükség lenne. A Fidesz-frakció a minap kijelentette, hogy addig nem hajlandóak szavazni a témában, amíg Orbán Viktor nem tud találkozni Ulf Kristersson svéd miniszterelnökkel. De erre még a héten sor kerülhet az uniós csúcson.

Miután a török parlament a múlt héten elfogadta Svédország NATO-csatlakozási jegyzőkönyvét, a török elnök pedig aláírta az erről szóló rendeletet, Magyarország az ígéretek ellenére mégis az egyetlen tagország maradt, amely várakoztatja a skandináv országot.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!