2p

Mit remélt Magyarország az EU-tagságtól és mi lett mindebből 20 év alatt?
Devizahitelezés, euróbevezetés, uniós pénzek, kilátások - online Klasszis Klubtalálkozó élőben Medgyessy Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is Magyarország korábbi miniszterelnökétől!

2024. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Várhatóan egy napot csúszik a megegyezés a tagállamok körében a 10. szankciós csomagról. 

Többórás tárgyalás után végül nem sikerült döntést hozni Brüsszelben a soron következő, immáron tizedik szankciós javaslatról. A kiszivárgott hírek szerint technikai és nem politikai akadályok merültek fel, ezért a svéd elnökség úgy döntött, hogy csütörtökön délutánra ismét összehívja a nagyköveteket.

Ekkor már gyors döntésre számítunk

– mondta az EUrologusnak egy diplomata, amit a hvg.hu írt meg.

Holnapra halasztották a döntést. Fotó: Depositphotos
Holnapra halasztották a döntést. Fotó: Depositphotos

Mindez azért is fontos, mert az EU mindenképpen szeretné, ha a háború kitörésének első évfordulója előtt, vagyis február 24-et megelőzően döntésre jutnának a tagállamok és ebben az esetben 24-én már életbe is léphetnek a következő büntetőintézkedések.

Szintén a szankciókkal függ össze, hogy megegyeztek a tagállamok a háború kirobbantásával kapcsolatos személyekkel és entitásokkal szemben bevezetett vagyonbefagyasztás és beutazási tilalom meghosszabbításáról. Ezek a büntetőintézkedések márciusban járnak le és az elmúlt napokban az borzolta a kedélyeket, hogy Magyarország ragaszkodott változó számú oligarcha eltávolításához a listáról.

A kiszivárgott hírek 9, majd 4, később három személyről szóltak, végül a magyar kormány meghátrált. Ugyanakkor azt nem sikerült elérniük a tagállamoknak, hogy az újabb intézkedések egy évig legyenek érvényben. Úgy tudjuk, csak a magyar kormány ellenezte ezt, így ismét csak hat hónappal hosszabbították meg ezeket a döntéseket.

Egy évvel hosszabbították meg viszont annak a 195 fehérorosz személynek és 34 entitásnak a büntetőlistán tartását, akiknek ugyancsak felelősségük van abban, hogy Oroszország Belarusztól segítséget kapott a hadviseléshez. Ezek az intézkedések érintik Aljakszandr Lukasenka elnököt és legszűkebb körét is.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!