3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Az Európai Unión belül így egységessé válik a szabályozás.

Február 1-jén hatályba lép a koronavírus elleni védettségről szóló uniós igazolványokra vonatkozó rendelet módosítása, amely az uniós tanusítványok esetében 9 hónapos érvényességi időt állapít meg az Európai Unión belüli utazások tekintetében - emlékeztetett az Európai Bizottság hétfőn.

A brüsszeli testület közleménye szerint az egész Európai Unióra érvényes rendelet hatálybelépése az EU-n belüli utazási szabályok egységesítését jelenti. A tagállamok ugyanis nem írhatnak elő eltérő elfogadási időszakot az unión belüli utazás esetében.

Az uniós védettségi igazolvánnyal rendelkező utazókra nem vonatkozhatnak a szabad mozgást érintő további korlátozások. Azok számára azonban, akik nem rendelkeznek uniós védettségi igazolvánnyal, elő lehet írni, hogy az érkezést megelőzően vagy legfeljebb 24 órával az érkezést követően tesztet végeztessenek. Az alapvető feladatot ellátó utazók, azok, akiknek az utazása elengedhetetlen, a külföldre ingázó munkavállalók és a 12 év alatti gyermekek mentesülnek e követelmény alól.

A rendelet értelmében az igazolványok érvényességét az alapoltási sorozat utolsó adagjának beadásától kezdődően kell számítani. A szabályok csak az EU-n belüli utazáshoz használt oltási igazolásokra vonatkoznak. A tagállamok eltérő szabályokat alkalmazhatnak az EU-tanúsítvány belföldi felhasználása során. Az Európai Bizottság azonban felkérte a tagállamokat, hogy igazodjanak az uniós szinten meghatározott elfogadási időszakhoz.

Keddtől új szabályokat kell bevezetni az emlékeztető oltások tanúsítványban feltüntetett kódolására vonatkozóan is azért, hogy az alapoltási sorozat befejezését követően kiállított oltási igazolványokat meg lehessen különböztetni az emlékeztető adag beadását feltüntető oltási igazolványoktól.

A rendelet ugyanazon a napon lép hatályba, mint az Európai Unió Tanácsának nemrégiben elfogadott, a koronavírus-járvány idején tervezett, biztonságos és szabad utazás elősegítését célzó ajánlása.

Az ajánlás szerint a vonatkozó nemzeti intézkedéseket nem a regionális szintű járványhelyzet, hanem az egyes utazók egészségügyi állapotának figyelembevételével kell alkalmazni. Kimondja ugyanakkor: noha az intézkedéseket az egyes utazók egészségügyi állapota alapján kell alkalmazni, figyelembe kell venni azt is, hogy melyek a vírus elterjedése szempontjából különösen érintett, az Európai Betegségmegelőzési és Járványvédelmi Központ (ECDC) szerint sötétvörös besorolású területek.

(MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!