3p

Mit remélt Magyarország az EU-tagságtól és mi lett mindebből 20 év alatt?
Devizahitelezés, euróbevezetés, uniós pénzek, kilátások - online Klasszis Klubtalálkozó élőben Medgyessy Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is Magyarország korábbi miniszterelnökétől!

2024. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Mondhatni, magától értetődő, hogy pont a Takarékossági Világnapon zárul le a takarékok integrációja. Az már kevésbé logikus, hogy ugyaneddig a napig kell a pénzintézeti ügyfeleknek egyeztetniük az adataikat a szolgáltatójukkal. Hol tartunk most ezekben az ügyekben? – ezek foglalkoztatták kollégánkat hétfő reggel. No meg az, hogy hány cég férhet még bele a jegybanki növekedési kötvényprogramba?

Csabai Károly, az Mfor.hu és a Privátbankár.hu szakújságírója a Trend Fm Reggeli Monitor című műsorában beszélt a kül- és belföldi tőke- és pénzpiaci aktualitásokról.

Talán a legfontosabb mérföldkövéhez érkezik a hó végén a takarékszövetkezetek 2013 őszén megkezdett integrációja. A folyamat elején még közel 120 takarékból mára maradt 11 regionális is egyesül, aminek eredményeként 2020. január 1-jétől már csak egy univerzális Takarékbank, valamint a jelzáloghitelezésre szakosodott Takarék Jelzálogbank Nyrt. működik tovább – ahogy azt Vida József, a Takarékbank elnök-vezérigazgatója az új külsőben október 10-én megjelent Piac és Profitnak is nyilatkozta.

Szintén a lapból derül ki, hogy szeptember végéig még mintegy százezer vállalat nem egyeztette az adatait a pénzintézeti szolgáltatójával, míg az érintett magánszemélyek közül több százezren. E számok a hónap végéig bizonyosan tovább csökkennek, ugyanakkor valószínűleg nem mennek le nullára, miután vannak olyan, úgynevezett alvó számlák, amelyeken már régóta nincs forgalom és a létezésükről talán nem is tudnak a tulajdonosaik. Persze ha „felébrednek”, bármikor elvégezhetik az azonosítást és akkor újra használhatók lesznek e számlák.

Már húszhoz közelít azon cégek száma, amelyek jelezték, élnének azzal a lehetőséggel, hogy ha kibocsátanak kötvényeket, azok 70 százalékát, de maximum 20 milliárd forintot a Magyar Nemzeti Bank (MNB) megvásárolja. E célra a jegybank összesen 300 milliárd forintot különített el, amelyből becsléseink szerint már több mint 200 milliárdot vinne el, ha az eddig megismert kibocsátók valamennyi kötvényéből az MNB a maximális mértéket vásárolná meg. Kérdés, mi lesz azt követően, ha elfogy a keret, hiszen az eddig megismert kibocsátók jobbára nagyhalak (Opus, 4iG, Mol, Market Építő, Duna Aszfalt), miközben a program kinyilvánított célja, hogy a kis- és középvállalkozások új forráshoz jutását, vagy a meglévők kedvezőbb feltételűvé cserélését is elősegítse.

A teljes beszélgetést itt hallgathatja meg:

    

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!