3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Ez egy "nagy kaliberű, többször bevethető, irányítható rakétarendszer" a diktatúra állami hírügynökségének közlése szerint. A rakétázás ellenére az USA folytatná az atommentesítésről szóló tárgyalásokat - de a Dél-Koreával közös hadgyakorlatokat is.

Újfajta rakétarendszert tesztelt szerdán Észak-Korea, és ezúttal is - akárcsak a múlt heti rakétakísérlet esetében - Kim Dzson Un észak-koreai vezető felügyelete alatt - derül ki a KCNA phenjani állami hírügynökségben csütörtökre virradóra kiadott jelentéséből. 

Kim Dzsong Un felügyelte a kísérletet egy "új típusú, nagy kaliberű, többször bevethető, irányítható rakétarendszerrel", és a teszt igazolta a rakéták harcászati és műszaki jellemzőit, továbbá csapásmérő képességüket. Az új rakétarendszert főszerephez jut a szárazföldi katonai hadműveletekben - írja a KCNA.

A Yonhap dél-koreai hírügynökség szerda reggel adott hírt arról, hogy Észak-Korea két rakétát lőtt ki az északkeleti parton fekvő Vonszan közeléből. Mindkét rakéta mintegy 250 kilométert tett meg közel 30 kilométeres magasságban repülve. A fegyvereket mozgatható rakétaindító-állásról lőtték ki. Észak-Korea múlt csütörtökön is fellőtt két rövid hatótávolságú rakétát ugyanonnan, de azok a rakétát ezeknél nagyobb utat tettek meg és nagyobb magasságban.

A múlt héten is egy nappal a kísérlet után adott hírt róla a KCNA, közölte, hogy a Kim Dzsong Un által figyelemmel kísért "új típusú taktikai irányított fegyver" indítása figyelmeztetés volt Dél-Koreának, hogy hagyjon fel a csúcstechnológiájú fegyverzet importjával és az Egyesült Államokkal közös hadgyakorlataival. A Reuters érdeklődésére washingtoni kormányilletékesek azt mondták szerdán, hogy az újabb észak-koreai rakétakísérletek ellenére megtartják a hamarosan kezdődő közös amerikai-dél-koreai hadgyakorlatot, s a tervek nem változtak.

A múlt heti volt Phenjan első rakétakísérlete azóta, hogy Donald Trump amerikai elnök és Kim Dzsong Un június végén váratlanul harmadszor is találkozott egymással, ezúttal Panmindzsonban, a két Koreát immár 66 éve elválasztó demilitarizált övezetben. A találkozóra azért volt szükség, mert Trump és Kim februári vietnami találkozója után a két fél között megrekedtek a Koreai-félsziget atommentesítését célzó tárgyalások.

Észak-Korea legutóbb májusban hajtott végre a múlt csütörtökihez és a szerdaihoz hasonló rakétakísérletet. John Bolton amerikai nemzetbiztonsági tanácsadó közölte szerdán, hogy a közelmúltbeli észak-koreai rakétakísérletek nem szegik meg azokat az ígéreteket, amelyeket Kim tett Trumpnak, de Phenjannak még közölnie kell, hogy mikor folytatódnak a szakértői szintű tárgyalások az atommentesítésről. "De fel kell tennünk a kérdést, hogy mikor veszi kezdetét a tényleges diplomácia, mikor kezdődnek meg a szakértői szintű tárgyalások az atommentesítésről, mivel Kim Dzsong Un június 30-án megismételte, hogy kész erre. Mi még várunk arra, hogy halljuk ezt Észak-Koreától" - fogalmazott Bolton.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!