Az új, 14 ezer négyzetméteres Közlekedési Múzeumot Debrecen külterületén, az új BMW-autógyárhoz közeli, több mint 6 hektáros területen építenék meg. A Lánszki Gergő építészeti államtitkár ennek kapcsán az ötletpályázat díjátadóján az Építési és Közlekedési Minisztérium építészeti államtitkára a Kölcsey Központban.pályázatról elmondta, hogy a 18 beadott pályamunka 9 nyertese között több olyan iroda is van, amelynek eddig nem volt lehetősége ilyen jelentős épület tervezésénél bizonyítani.
Csak kevesen számítottak arra, hogy a projektnek az épülő BMW-gyár melletti 6,5 hektáros külterületre kiírt pályázat eredményét a vártnál két nappal korábban, október 16-án jelentik majd be. Pedig így történt, sőt, a korábban Vitézy Dávid és Karácsony Gergely által egyaránt ellenzett projekt legfrissebb felvonásának eredményét látva büszkék sem igazán lehetünk - mutat rá a 24.hu Lánszky Gergő Facebook-posztja alapján.
Az építészeti államtitkár hosszan ecseteli a díjnyertes pályamű pozitívumait, a lap azonban így ir:
"Ha a fenti képeken látható koncepció volt a legjobb, akkor nehéz belegondolni, hogy milyen lehetett a többi, hiszen a látványterveken egy, a semmi közepén létrehozott tavon ácsorgó vitorlás látszik, ami épp ezért finoman rokonítható Siklós Mária kétes megítélésű Nemzeti Színházával (2002), aminek tervezési jogát pályáztatás nélkül, megbízással nyerte el, a munkát pedig a Központi Tervtanács is elutasította, mégis megépült.
Schneller Domonkos, a Magyar Műszaki és Közlekedési Múzeum főigazgatója a díjátadón egyébként kiemelte, hogy a jó múzeumi épületnek számos kritériumnak kell megfelelnie. A műtárgyvédelmi szempontok mellett a látogatói útvonalnak logikusnak kell lennie, az épületnek gazdaságosan üzemeltethetőnek, környezetbarátnak kell lennie, és az épületnek már kívülről is utalnia kell a belső funkcióra. Az értékeléseknél ezeket a szempontokat is figyelembe vették - mondta.