2p

Az MNB elnöke szerint régen a rossz időjárás, most a rossz geopolitikai döntések vannak pusztító hatással életünkre.

"A Bank of England elnökének talán igaza van, amikor azt mondja, hogy „nagyon messze vagyunk az 1970-es évektől”. De az is lehet, hogy Karen Wardnak van igaza, aki szerint az 1970-es évek felfordulásának szelleme kísérti Nagy-Britannia gazdaságát" – írta rövid véleménycikkében Matolcsy György a Magyar Nemzeti Bank (MNB) közösségi oldalán

"Talán még annál is nagyobb kihívás előtt állunk, mint az 1970-es (és 1940-es) évek történéseinek megismétlődésel" - folytatta válaszul Az 1970-es évek szelleme kísért a brit gazdaságban című cikkre.

Az MNB elnöke szerint talán az ötven- vagy nyolcvanéves történelmi ciklusoknál is jelentősebb változás kezdődött el.

Mint megjegyezte: a hosszabb ciklusokat tekintve ajánlatos elgondolkodnunk azon, hogy korunkban a XVII. század eseményei megismétlődhetnek világszinten – különösen az 1618 és 1648 közti harmincéves háború.

A klímaváltozással legalább már kezdtünk valamit. Fotó: MTI
A klímaváltozással legalább már kezdtünk valamit. Fotó: MTI

A jó hír az – folytatta írásában –, hogy elkezdtük kezelni a klímaváltozás fenyegetését. A rossz hír pedig az, hogy korunk geopolitikai klímaváltozásának hatásait is kezelnünk kellene, mert ugyanolyan hiányokhoz, felkelésekhez és általános felforduláshoz vezethetnek, mint amivel elődeink a XVII. században küzdöttek. 

"Akkor a rossz időjárás volt pusztító hatással az életünkre, most pedig a rossz geopolitikai döntések" - tette hozzá.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!