2p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

Tele a heti makronaptár, több fontos adat is megérkezik.

Több statisztikai adat is megjelenik a következő héten, köztük az ipari termelés februári, a külkereskedelmi forgalom előzetes februári és részletes januári adatai, valamint a termelői árak és a kiskereskedelmi forgalom februári adatai. A kormányzati szektor 2023. utolsó negyedévi egyenlegét is közli a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

Kapkodhatjuk a fejünket
Kapkodhatjuk a fejünket
Fotó: Pixabay

Költségvetési matek

Kedden a kormányzati szektor negyedik negyedévi egyenlegét ismerteti a KSH. A harmadik negyedévben a kormányzati szektor GDP-arányos hiánya 3,7 százalék, az első három negyedévben 5,4 százalék volt.

Mi van a magyar exporttal?

Az ipari termelői árak februári adatait is kedden publikálja a statisztikai hivatal. Januárban az ipari termelői árak átlagosan 6,8 százalékkal alacsonyabbak voltak az egy évvel korábbihoz képest. A belföldi értékesítés árai 7,6, az exportértékesítéséi 6,3 százalékkal csökkentek. Az előző hónaphoz viszonyítva a belföldi értékesítési árak 1,1 százalékkal mérséklődtek, az exportértékesítési árak 1,0 százalékkal növekedtek, így az ipari termelői árak összességében 0,3 százalékkal emelkedtek.

Ugyancsak kedden teszi közzé a KSH a külkereskedelmi termékforgalom januári részletes adatait. Az előzetes adat szerint januárban 497 millió euró volt a termék-külkereskedelmi többlet, az előző hónaphoz viszonyítva a külkereskedelmi termékforgalom szintje az exportoldalon 12, az importoldalon 4,2 százalékkal nőtt. A külkereskedelmi termékforgalom februári előzetes adatai csütörtökön jelennek meg.

Mi történik a boltokban? És az iparban?

Pénteken a februári ipari és kiskereskedelmi adatokat közli a KSH. Januárban az ipari termelés volumene 3,6 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól, munkanaphatástól megtisztítva a termelés 4,1 százalékkal csökkent. A szezonálisan és munkanappal kiigazított adatok alapján az ipari kibocsátás a 2023. decemberinél 1,1 százalékkal kisebb volt.

Az év első hónapjában a kiskereskedelem forgalmának volumene a nyers és a naptárhatástól megtisztított adatok szerint egyaránt 0,6 százalékkal nőtt az előző év azonos időszakihoz képest, míg az előző hónaphoz képest nem változott.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!