3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A Nemzeti Információs Központ azt állapította meg, hogy nem hallgatták le az amerikaiak a magyar kormányt, s a Pentagon-iratokként elhíresült, kiszivárgott titkos információk Magyarországot érintő megállapításai nem ilyen forrásból származnak. 

„Egyértelműen megállapítható, hogy nem került sor a magyar Kormány lehallgatására” – rögzíti a Nemzeti Információs Központ (NIK), vagyis a Rogán Antal minisztériuma által felügyelt szuper-titkosszolgálat jelentése, amely az Országgyűlés Nemzetbiztonsági Bizottságának április 19-i ülésén hangzott el arról, hogy mi igaz a Pentagon-iratokban említett magyar vonatkozású információkból - írja a hvg.hu.

Az ügyről laptársunk, a Privátbankár.hu is írt, miszerint még Orbán Viktor neve is felmerült. 

A vizsgálat arra jutott, hogy nem történt lehallgatás. Fotó: Depositphotos
A vizsgálat arra jutott, hogy nem történt lehallgatás. Fotó: Depositphotos

A nyilvánosság kizárásával az ülésen a NIK munkatársai által adott tájékoztatás tartalma eddig titkosított adat volt, ám a bizottság jobbikos elnökének, Sas Zoltánnak a kezdeményezésére a titokgazda, vagyis a NISZ főigazgatója a minősítést megszüntette, a bizottság pedig kedden délután a honlapján közzé is tette a NISZ-nek az ülésen bemutatott prezentációját.

A kísérőlevélben Kovács Zoltán András dandártábornok, a NIK főigazgatója rögzíti, három, Magyarországot érintő állítása volt a Pentagon-iratoknak, amelyeket amúgy az egyesült Államokban közben vád alá helyezett 21 éves Jack Teixeira szivárogtatott ki, aki a titkos dokumentumokhoz a Massachusetts-i Légi Nemzeti Gárda tagjaként fért hozzá. 

A dokumentumok három ponton tartalmaznak magyar vonatkozású állításokat. 

  • Az egyik dokumentum a szövetségesi együttműködés keretében jelöli Magyarországot, amely – a délkeleti zászlóalj harccsoport részeként – teljesíti vállalt szövetségesi feladatait.
  • A „Szigorúan titkos!” minősítésű jelentésben szereplő „Bizalmas!” minősítésű információ szerint „a magyar miniszterelnök, Orbán Viktor február 22-én egy politikai stratégiai ülésen az Egyesült Államokat jelölte meg pártja első három ellenfele egyikeként”.
  • „A Horvát Fegyveres Erők 14 darab Mi-8 HP típusú helikopter szállítását tervezik Ukrajnába idén márciusban, melyből 7 már jelenleg is bevetésre kész. Az ukrán pilóták a helikoptereket a magyar légtéren keresztül tervezik szállítani”.

A tájékoztató levélben a dandártábornok kiemelte: „Indokolt megjegyezni, hogy a sajtóban megjelenő tudósítások egy része a nyilvánosságra hozott eredeti dokumentumok ismerete nélkül vehette át az információkat, így a cikkekben szereplő megállapítások jelentős része téves és torzított." 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!