Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a francia vállalat új beruházásának bejelentésén arról számolt be, hogy az állam által 1,2 milliárd forinttal támogatott projekt keretében növelik a gyártási és csomagolási kapacitásokat, illetve analitikai vizsgálólabort és mikrobiológiai laboratóriumot hoznak létre. Bár napjainkban az ukrajnai háborúra irányul szinte minden figyelem, nem szabad elfelejteni, hogy az elmúlt két évben a világnak "elementáris erejű" egészségügyi válsággal kellett szembenéznie.
Ezzel kapcsolatban üdvözölte, hogy Magyarországon már 6,4 millióan vannak beoltva a koronavírus ellen, kis híján 300 ezren már a negyedik vakcinaadagot is megkapták, valamint csökken a kórházban ápoltak és a fertőzöttek száma is.
Szijjártó Péter hangsúlyozta: a magyar egészségügy a krízis idején mindvégig működőképes maradt, a gyógyszerellátásban nem alakult ki zavar, a magyar gazdaság megerősödve került ki a világjárványból és a politikai stabilitást is sikerült megőrizni.
"A sikeres védekezés egyik fő mozgatórugója az volt, hogy Magyarország olyan gyógyszeripari kapacitásokkal rendelkezik, amelyek a stabil, nyugodt, kiszámítható védekezésnek egészen kiváló alapját tudták biztosítani" - fogalmazott.
Jól mutatja a szektor versenyképességét, hogy a hazánkban előállított gyógyszeripari termékek 85 százalékát a külpiacokon értékesítik, s noha Magyarország a lakosságszámát tekintve 95. a világon, a gyógyszeripari export terén a 21.
A magyar gyógyszeripar termelési értéke tavaly először haladta meg az 1000 milliárd forintot, s ez az idei év első négy hónapjában 5,5 százalékkal nőtt, így elérte a négyhavi csúcsnak számító 380 milliárd forintot. Az iparágban foglalkoztatottak száma eközben egy év alatt 7 százalékkal nőtt és meghaladta a 36 ezret.
(MTI)