2p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

Skyranger 30 Lynx leszállításában állapodott meg a Rheinmetall német fegyvergyár és a Magyar Honvédség.

A NATO-vállalásokkal összhangban kialakítás alatt álló nehéz dandár képesség légvédelmét ellátó fejlesztésről állapodott meg a Magyar Honvédség és a Rheinmetall – közölte a honvédelmi tárca. Mint írják, a Honvédelmi Minisztérium célja, hogy a Magyar Honvédséget egy személyi állományában és eszközrendszereiben is XXI. századi, high-tech haderővé fejlessze, amely hazánk megvédése mellett egyúttal nemzetközi kötelezettségeink ellátására is képes.

A honvédelmi tárca közleménye szerint az eszközpark modernizációja nem áll meg a beszerzéseknél, a folyamatos fejlesztés is a folyamat része. A Magyar Honvédség egyik büszkeségének számító, a világ egyik legmodernebbjének tartott Lynx harcjármű felszerelésének egyik fontos alkotóeleme a légvédelmi torony, melynek jelentőségét a jelenlegi biztonsági kihívások tapasztalatai emelik ki – tájékoztatnak, hozzátéve: az alacsonyan szálló, kisméretű – drónok –, illetve a hagyományos légi célok elleni aktív védekezés ma már elengedhetetlen a páncélos képességek hatékony alkalmazásánál.

A Magyar Honvédség és a stratégiai partner Rheinmetall legújabb megállapodása szerint a német fegyveripari nagyvállalat a Skyranger 30 Lynx elnevezésű, közeli hatótávolságú légvédelmi torony kifejlesztésére kapott megbízást. A Honvédség állományában rendszeresített Lynx alvázára épülő, a XXI. század kihívásainak megfelelő eszköz a korszerű harcjárművekkel felszerelt nehéz dandár közvetlen légvédelmi oltalmazását fogja ellátni, egyben szélesíti is a Lynx típusváltozatainak skáláját is – áll a tárca tájékoztatásában.

A hadsereg büszkesége lehet. Fotó: Wikipedia
A hadsereg büszkesége lehet. Fotó: Wikipedia

Emlékeztetnek, a II. világháború idején a magyar hadsereg a magyar fejlesztésű Nimród önjáró légvédelmi gépágyúja töltötte be ugyanezt a szerepet, a képesség azonban az átgondolatlan haderőleépítés során eltűnt a Honvédségtől. A Skyranger 30 alkalmazásával a csapatlégvédelmi fegyvernem újraépítésének lehetünk tanúi.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!