2p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

Energiaipari vállalatok atomenergia-technológiai fejlesztési együttműködésről kötöttek megállapodást azzal a konkrét szándékkal, hogy Olaszország energiaellátásában ismét szerepet kaphassanak az atomerőművek.  

Szándéknyilatkozatot írt alá az Ansaldo Energia, az Ansaldo Nucleare, az Electricite de France (EDF) és az Edison a legújabb generációs atomenergia technológia közös fejlesztéséről és terjesztéséről Európában és Olaszországban.

Az együttműködés célja a technológiában élen járó olasz Ansaldo Nucleare vállalat szakmai kompetenciájának hasznosítása az EDF-csoport új atomenergia projektjeiben.

Az együttműködés keretében a résztvevő cégek megvizsgálják az atomenergia hasznosításának lehetőségeit az olaszországi energiaipari átállás keretében is.

Olaszország egy, a nyolcvanas években - egy évvel a csernobili katasztrófát követően - tartott referendum alapján szállt ki az atomenergia hasznosításából. Az utolsó atomreaktor blokkot 1990-ben állították le az országban.

Silvio Berlusconi, az akkori miniszterelnök 2009-ben bejelentette Olaszország szándékát a visszatérésre az atomenergia felhasználására, a tervet azonban a fukushimai katasztrófa után jegelték. Egy 2011-ben rendezett referendumban az olaszok többsége ismét az atomenergiából való kiszállás mellett szavazott.

A mostani szándéknyilatkozat aláírói ipari együttműködés kialakítása mellett kötelezik el magukat az atomenergia fejlesztésében.

Egyúttal megvizsgálják annak a lehetőségét is, hogyan lehetne az olasz energiatermelésbe a rendszer ellátási biztonsága és energiafüggetlensége garantálása érdekében bevonni az atomerőműveket is.

A dokumentum megfogalmazása szerint az atomenergiának "kiegészítő szerepet kell biztosítani a megújítható energiaforrások körében az áramellátó hálózat stabilitása és ökológiai fenntarthatósága érdekében".

(MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!