2p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

Az olajország 55 milliárd dollár értékben privatizálna négy év alatt.

Szaúd-Arábia azzal számol, hogy a következő négy évben 55 milliárd dollár értékű privatizációs bevételre tesz szert - nyilatkozta a Financial Times című lapnak a szaúdi pénzügyminiszter.

Mohammed al-Jadaan a hétfői lapinterjúban egyebek között arról beszélt, hogy 16 ágazat mintegy 160 állami cégét tervezik magánkézbe adni. A nagyszabású privatizáció egyebek között olyan területeket érint, mint például az egészségügyi szolgáltatás, a városi tömegközlekedési hálózat, légikikötői szolgáltatások és a vízsótalanítás, de eladásra kerül egy sor televíziós átjátszótorony és állami tulajdonban lévő szálloda.

A szaúdi pénzügyminiszter azt mondta, hogy a privatizáció célja az állami bevételek növelése és a költségvetési deficit csökkentése. A költségvetés tavalyi hiánya 79 milliárd dollár volt, ami a hazai össztermék (GDP) 12 százalékának felelt meg. A pénzügyminiszter várakozása szerint a költségvetés idei hiánya a GDP 4,9 százalékára mérséklődhet, elsősorban a kőolaj világpiaci árának az emelkedésére.

A privatizációs program része a szaúdi trónörökös Vízió 2030 elnevezésű tervének, amely a kőolajtól túlságosan függő gazdaság átalakítását irányozza elő.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!