Az intézkedések eredményeiről elmondta: a munkahelyvédelmi bértámogatásra 12 ezer vállalat jelentkezett, az érintett munkavállalók száma meghaladja a 178 ezret, a teljes támogatási igény nettó 29,5 milliárd forint. Augusztus 31-ig lehet jelentkezni a 3 hónapra igénybe vehető támogatásért,
de ha szükséges, meg fogják hosszabbítani a határidőt, erre rendelkezésre állnak a források.
A kutatás-fejlesztésben dolgozók bértámogatását 884 vállalat igényelte eddig 16 302 fő vonatkozásában, ami 12,5 milliárd forintos támogatási igényt jelent.
Emellett a munkahelyek létrehozására hirdetett pályázatnak köszönhetően több mint 73 ezer új munkahely születhet rövid távon, ebből nagyjából 20 ezer már meg is valósult.
A regisztrált álláskeresők közül több mint 170 ezer fő részesült pénzbeli ellátásban, a közfoglalkoztatásban pedig 88 ezernél több fő vesz részt – ez 200 ezer főig bővíthető.
A magyar, high-tech és zöld vállalatok támogatására (amely mikrovállalatok és kkv-k számára érhető el) szánt 50 milliárdos keretet gyorsan “túligényelték” a cégek, ezért 100 milliárd forintra emelték a keretösszeget. A vállalat struktúraváltását célzó támogatásokra összesen 5436 pályázat érkezett be eddig, 193 milliárd forint volumenű beruházáshoz összesen 128 milliárd forint támogatást igényeltek a cégek. Az átlagos támogatási intenzitás 66 százalékos.
Hasonló támogatási forma, de a közepes- és nagyvállalatok számára érhető el a versenyképességi támogatás, amelynek első változatában 800 ezer euró (mintegy 280 millió forint) a támogatási plafon.
Az Európai Uniótól épp a napokban érkezett meg az engedély arra, hogy 800 ezer euró fölötti támogatásokat is adhasson a kormány a nagyberuházásokhoz. Így a jövőben már 5 milliárd forint állami támogatás is elérhető lesz, amennyiben a beruházás értéke eléri a 10 milliárd forintot – az ezzel kapcsolatos kiírások néhány héten belül megjelennek.
További részletek a Piac&Profit weboldalán megjelent összefoglalóban >>