2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Könyvet, újságot, papírárut több mint három éve nem vettünk annyit, mint a hatodik hónapban.

Az előzetesen közöltnél is nagyobb kiskereskedelmi forgalom-növekedést jelentett csütörtökön kiadott második becslésében a Központi Statisztikai Hivatal (KSH). Júniusban a kiskereskedelmi üzletek változatlan áron számolt forgalma a nyers adat szerint 6,8, naptárhatástól megtisztítva 6,4 százalékkal haladta meg az előző év azonos időszakáét. Az augusztus 3-án kiadott első becslésében 6,5 százalékos kiigazítatlan és 6,1 százalékos naptárhatással kiigazított adatot közölt a hivatal. Az első félévi forgalom növekedési üteme ezzel az előzetes 6,8 százalékról 6,9 százalékosra javult, a naptárhatással korrigált adat 6,9 százalék maradt.

A tartós fogyasztási cikkeket is árusító üzletek forgalma határozta meg a növekedést, összességében 10,9 százalékkal emelkedett. Növekedtek az eladások az iparcikk jellegű vegyes boltokban 16,0 százalékkal, a bútor- és műszakicikk-üzletekben 11,9 százalékkal. A könyv, újság és papírárú boltok forgalma kiugró 17,7 százalékos éves növekedést mutatott, amire három és fél éve nem volt példa. A számítástechnikai mellett egyéb iparcikkeket is forgalmazó boltok eladásai 5,6 százalékkal emelkedtek, ami másfél éve a legalacsonyabb. Az átlagosnál jobban, 8,2 százalékkal nőtt a gyógyászati segédeszközök és gyógyszerek eladása és 10,6 százalékkal az illatszerek értékesítése. Változatlanul nagy, 25,1 százalékos növekedést mutat az internetes és csomagküldő hálózatok forgalma.

Az élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes kiskereskedelemben a forgalom volumene 3,1 százalékkal nőtt, a korábban jelzett 2,6 százalékkal szemben. Az élelmiszer-kiskereskedelem 76 százalékát adó élelmiszer jellegű vegyes üzletek értékesítési volumene 3,4, az élelmiszer-, ital-, dohányáru-szaküzleteké pedig 2,1 százalékkal bővült.

Az üzemanyagtöltő állomások forgalmának volumene 5,8 százalékkal haladta meg a tavaly júniusit, ami a második negyedévben a legszerényebb emelkedés és az áremelkedés hatása is közrejátszhatott benne.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!