Bár a mostani szezonban jellemzően visszafogottabban alakult a támogatási kérelmek értéke, akad néhány olyan fociklub, mely nem állt le a költséges tervekkel és jelentős TAO-t igényelt. Közöttük van a diósgyőri focicsapat is.
A Diósgyőr Futball Kft.-nek a 2019/2020-as szezonban 640,8 millió forintnyi TAO-támogatást hagyott jóvá a szövetség - derül ki a Magyar Labdarúgó Szövetség adatbázisából.
Idén ezzel dobogós helyre került a csapat a támogatási összegek vonatkozásában. Ennél több pénzre ugyanis csak két klub tartott igényt:
- a Fehérvár FC Kft. 2,6 milliárd forintos,
- a Felcsúti Utánpótlás Neveléséért Alapítvány pedig 1,12 milliárdos sportfeljesztési programot rakott össze.
A TAO-támogatási rendszer 2011-es bevezetése óta a Diósgyőr mostani 640,8 milliós támogatása kiemelkedőnek nevezhető. Legutóbb ennél több pénzre 2015-ben tartottak igényt, 944 millióra, 2012-ben pedig 722 millió TAO-t kaptak és költöttek el.
Így mindösszesen a miskolci gárda már 3,23 milliárd forintnyi közpénzt költött el a támogatási rendszernek köszönhetően.
A focicsapat holnapján a sportfejlesztési programot nem tették közzé ugyan, csak az elfogadó MLSZ-határozatot, és egy ajánlattételi felhívást, nagyvonalakban ezekből is kiderül, mire költenék el ezt a közel 641 millió forintot.
- A legnagyobb tétel a programon belül egy utófinanszírozott ingatlanberuházás, melyre 501 millió forint TAO-t hagyott jóvá az MLSZ.
- Emellett 138,9 milliót költenének el utánpótlás-nevelésre,
- 121 ezer forintot személyi jellegű ráfordításokra,
- 253 ezret tárgyi eszközökre, vagyis mint az a határozatból kiderül, az utolsó forintig labdákat vesznek ezen a pénzen.
Diósgyőrben a közzétett dokumentum szerint éltek azzal az új lehetőséggel is, melynek köszönhetően sportcélú ingatlan üzemeltetésére is lehet TAO-támogatást igényelni. Erre a célra 30 429 forintot kértek és kaptak, vagyis az új diósgyőri stadion a jelek szerint veszteségesen működött. A 2018 végén elfogadott módosítás értelmében ugyanis sportcélú ingatlan működési veszteségének 50 százalékára lehet TAO-t igényelni, legfeljebb támogatási időszakonként 300 millió forintot.
A mostani sportfejlesztési program legnagyobb tétele - mint fentebb említettük - egy utófinanszírozott ingatlanberuházás. Ehhez az 501 millió forint TAO-támogatás mellé még 215 millió önerőt tesz a klub, így összességében 716 milliós fejlesztést fognak végrehajtani.
Az elképzelések szerint egy minimum kétszintes sporthotelt építenek, az emeleten 26-30 szobával, a földszinten pedig konferenciatermek, reggeliző és pihenőhelyiség kap helyet.