- Az ukrán katonai hírszerzés helyettes vezetője kijelentette, hogy Ukrajna vesztésre áll Oroszországgal szemben a fronton, és jelenleg szinte kizárólag a nyugatról érkező fegyverekre van utalva, hogy távol tartsa a támadókat. „Ez most tüzérségi háború” – mondta Vadim Szkibitszkij, az ukrán katonai hírszerzés helyettes vezetője. A frontvonalak most ott vannak, ahol a jövő eldől, és a tüzérség terén vesztésre állunk – mondta a Guardiannek.
- Az ukrán katonák azt állítják, hogy előretörtek a heves utcai harcokban Szievierodonyeckben, de azt mondják, hogy egyetlen reményük a harcok megfordítására az, hogy nagyobb tüzérséggel ellensúlyozzák Oroszország hatalmas erejét.
- Az ukrán védelmi minisztérium szóvivője, Olekszandr Motuzjanik azt mondta, Oroszország gyenge pontokat keres az ukrán védelemben a kelet-ukrajnai Sziverszkij Donyec folyó közelében.
- Liz Truss, az Egyesült Királyság külügyminisztere ukrán kollégájával folytatott telefonbeszélgetésében felvetette két halálra ítélt brit ügyét az orosz erők elleni harcok alatt. Egyikük sem mondta ki, hogy Aiden Aslin (28) és Shaun Pinner (48) hadifogolyként jogosult lenne a katonák mentelmi jogára. A miniszterelnök, Boris Johnson megdöbbent a halálos ítéletek miatt, és arra utasította a minisztert, hogy tegyenek meg „mindent, ami tőlük telhető”.
- Szergej Lavrov orosz külügyminiszter közölte, hogy a szeparatista Donyecki Népköztársaságban (DPR) két brit állampolgárt és egy marokkóit ítéltek halálra. Lavrov nem kívánta kommentálni az eseteket, mondván, hogy azok az Ukrajna részeként nemzetközileg elismert DPR fennhatósága alá tartoznak. Egy magas rangú ukrán tisztviselő viszont azt mondta, hogy Oroszország túszként akarja felhasználni a férfiakat, hogy nyomást gyakoroljon a nyugatra.
- Nagy-Britannia védelmi minisztere, Ben Wallace Kijevbe utazott, hogy találkozzon Volodimir Zelenszkijvel és védelmi miniszterével, Olekszij Reznikovval, hogy megvitassák az Egyesült Királyság Ukrajnának nyújtott támogatását. Kétnapos látogatása során Wallace találkozott Zelenszkijjel, hogy megvitassák, hogyan fog Anglia továbbra is támogatást nyújtani Ukrajnának, "mivel a konfliktus egy másik szakaszába lép”. Zelenszkij azt mondta, hálás Nagy-Britannia Ukrajnának nyújtott támogatásáért, és hozzátette, hogy a háború megmutatja, hogy Nagy-Britannia a barátunk. Wallace kijelentette, hogy London M270 típusú rakéta-sorozatvetőket ad át az ukrán fegyveres erőknek, ugyanazokkal a szigorú feltételekkel, amelyekkel az Egyesült Államok is kilátásba helyezte hasonló képességű, M142 High Mobility Artillery Rocket System (HIMARS) típusú rakétarendszerek szállítását. A brit védelmi tárca ismertetése szerint az M270 rakéta-sorozatvetők percenként tizenkét rakéta kilövésére alkalmasak. E precíziós vezérlésű rakéták hatótávolsága 80 kilométer, amely messze meghaladja az ukrán fegyveres erők által jelenleg birtokolt rakétaeszközök kapacitásait.
- Vlagyimir Putyin a 18. századi orosz cárhoz, Nagy Péterhez hasonlította magát, amikor párhuzamot vont, és ikertörténelmi küldetésként ábrázolta az orosz földek visszaszerzését. Miután több hónapig tagadták, hogy Oroszországot birodalmi ambíciók vezérlik Ukrajnában, Putyin Péter cár cselekedeteit Oroszország jelenlegi katonai akcióival hasonlította össze.
- A NATO helyettes főnöke, Mircea Geoană kijelentette, biztos abban, hogy Svédország és Finnország csatlakozik a NATO-hoz, még Törökország tiltakozása ellenére is. Hozzátette, hogy Ankarának van némi jogos aggodalma, ami a terroristákat illeti, de nem lát semmilyen valós veszélyt az északi országokra nézve Oroszország miatt, amíg teljes jogú NATO-taggá nem válnak.
- Oroszország azzal küzd, hogy alapvető közszolgáltatásokat nyújtson az oroszok által megszállt területek lakosságának, Mariupolt pedig komoly kolerajárvány fenyegeti – közölte a brit védelmi minisztérium. A brit hírszerzés legfrissebb jelentése szerint "valószínűleg kritikus gyógyszerhiány van" Hersonban, a mariupoli egészségügyi szolgáltatások pedig "valószínűleg hamarosan összeomlanak".