3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Az álláskeresők több mint fele nettó 100 és 200 ezer forint közötti fizetéssel lenne elégedett. Mellette egyre fontosabbá válik a munka és magánélet egyensúlyának biztosítása, az önálló döntési jogkör viszont nem vonzó - derült ki a HVG Állásbörze tavaszi rendezvényének felméréséből.

A márciusi állásbörzén idén minden eddiginél több, 152 kiállító ajánlatai közül válogathattak az érdeklődők. A rendezvény szervezői egyúttal 7490 látogatót is megkérdeztek, hogy mely szempontokat, elvárásokat tartják szem előtt az álláskeresés során.

Fizetés, egyensúly és jövőbeli távlat

A megkérdezettek 38,09 százaléka nettó 100 és 150 ezer forint fizetéssel is elégedett lenne, 26,5 százalékukból azonban 150 és 200 ezer forint közötti nettó összeg váltana ki elégedettséget, a válaszadók 8,79 százaléka pedig 300 ezer forint feletti fizetést szeretne kapni.


A fix, megélhetést biztosító fizetés mellett ugyanakkor egyre lényegesebb szempontként jelenik meg a magánélet és a munka egyensúlyának lehetősége, ezután az egyértelmű elvárások és a hosszú távú elhelyezkedési lehetőség volt a legfontosabb. Érdekesség, hogy a válaszadók legkevésbé felelősséggel járó, vagy önálló döntési jogkört biztosító munkát szeretnének maguknak.

Informatikusok nem érdeklődnek – pedig lenne igény rájuk

Az állásbörze látogatóinak 38 százaléka a gazdasági/pénzügyi terület ismerője, 17,8 százalékban mérnöki végzettségű, és csak 8 százalék volt az informatikai terület iránt érdeklődők aránya. Annak ellenére, hogy utóbbi szakterületet a kínált állások 52 százaléka érintette. A gazdasági/pénzügyi végzettséget igénylő pozíciók szintén hasonló arányban voltak megtalálhatók, míg a pályázható állások 50 százaléka mérnöki tapasztalatokat igényelt.

Branderősítés

A cégek számára egy ilyen állásbörze azonban nem csak a munkatársak toborzásáról, és az adatbázisuk feltöltéséről szól, de az arculatépítés szempontjából is kiváló lehetőség. A vállalatok egyre nagyobb figyelmet fordítanak megjelenésükre, munkáltatói arculatukra, hiszen tudják, hogy úgy tudják a leghatékonyabban elérni a tehetséges munkavállalókat, ha „benne vannak a köztudatban” és mindemellett vonzó módon tudják bemutatni önmagukat, termékeiket, szolgáltatásaikat. - olvasható a felmérésben.

A multik a legnépszerűbbek

A sikeres arculatépítés érzékelhetően meghozza az eredményt, hiszen az álláskeresők körében már idén is a multinacionális vállalatok voltak a legnépszerűbbek.

Hasonló eredmény született a Figyelő, Hewitt és AIESCES közös kutatásán is, mely alapján szintén az AUDI foglalta el az első helyet.

Székely Sarolta

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!