3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A férfi álláskeresők esélyei jobbak ma az álláspiacon, állítja felmérésében a Workania.hu. Az alapfokú végzettség esetén azonos eséllyel indulnak a két nem tagjai, az egyetemi végzettséggel rendelkezők esetében ugyanakkor már jelentős a férfiak előnye.

A Workania.hu internetes állásportál munkatársai azt vizsgálták legutóbbi felmérésükben, hogy milyen esélyekkel számolhatnak a munkaerőpiacon az álláskeresők nemük, életkoruk, iskolai végzettségük, szakmai tapasztalatuk alapján. A kutatók azt vizsgálták, hogy az álláshirdetésre jelentkezők önéletrajzait milyen gyakran nézik meg a munkaerőt keresők – a tanácsadó cégek vagy a munkaerőt alkalmazni tervező vállalatok kiválasztást végző munkatársai.

A felmérés összes adatait figyelembevéve, általánosítva kijelenthetjük, hogy a férfi álláskeresők esélyei jobbak ma az álláspiacon. Az iskolai végzettség szempontjából végzett összehasonlítás szerint alapfokú végzettség esetén még nincs különbség a két nem esélyei között, a nők önéletrajzait átlagosan ugyanannyiszor tekintik meg a munkaadók, mint a férfiakét. Azonban a végzettség szintjének emelkedésével javul a férfi pályázók esélye női vetélytársaikkal szemben. Legnagyobb mértékű ez az előny az egyetemi végzettséggel rendelkezők esetében, hiszen ott a férfiak önéletrajzait átlagosan 60 százalékkal többször nézik meg, mint a nőkét.

Az életkor szerint vizsgálva az esélyeket azt találták a kutatók, hogy 23 éves korig szinte azonos eséllyel tudnak a munkaerőpiacra lépni a két nem képviselői, de ezt követően a férfiak iránti kereslet jelentősen nagyobb, mint a nőké. Ez a helyzet 58 éves korig, ami után az önéletrajzok megtekintési aránya egyenlő, így az esélyek ismét szinte azonosak lesznek.

A munkaköri kategóriák szerinti összevetésből azokat a területeket emeltük ki, ahol – néhány esetben meglepő módon – az álláskereső nők önéletrajzát többször tekintik meg, mint a férfiakét. Ilyen területek: a lízing, szállítás, logisztika, építőipar és ingatlan, bányászat, kohászat.   

Az újságírás, kommunikáció, média, idegenforgalom és vendéglátás, művészet és kultúra, víz- és erdőgazdálkodás területén alig valamivel rosszabb eséllyel indulnak a női pályázók egy állásért.
Kimagaslóan nagyobb az esélyük a férfi jelentkezőknek HR területen, bármely területhez tartozó felsővezetői pozíciók esetén, az autóiparban, a banki és pénzintézeti szektorban, energetika, elektronika területén, a vegyiparban, gyógyszeriparban, az információs technológia területén, a kereskedelemben, értékesítési munkakörök esetén.

A betölteni kívánt pozíciók szintje szerinti összehasonlítás szerint a különböző segédmunkák esetén közel azonos az esélyük a két nem tagjainak. A vállalati hierarchián felfelé haladva viszont egyre jobb esélyekre számíthatnak a férfi pályázók: már a középvezetői szintű munkakörök esetén számottevően nő az előnyük, a felsővezetői pozíciók esetében pedig majdnem kétszer többször tekintik meg a CV-ket, mint a női kandidátusok esetében.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!