1p

Mit remélt Magyarország az EU-tagságtól és mi lett mindebből 20 év alatt?
Devizahitelezés, euróbevezetés, uniós pénzek, kilátások - online Klasszis Klubtalálkozó élőben Medgyessy Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is Magyarország korábbi miniszterelnökétől!

2024. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Magyarországon 58 százalék azoknak az aránya, akik úgy ítélik meg, hogy a globalizáció javítja az elhelyezkedési lehetőségeket - derül ki az ACNielsen piackutató ausztriai leányvállalatának világszerte készített felméréséből. A világátlag 47, az európai 42 százalék.

Az ACNielsen internetes felméréséből kiderül, hogy világszerte az emberek 47 százaléka gondolja úgy, hogy a globalizáció javítja az elhelyezkedési lehetőségeket, 32 százalék semlegesnek, 16 százalék pedig negatívnak látja a hatásokat. A legoptimistábbak e tekintetben a latin-amerikaiak (57 százalék) és az ázsiaiak (53 százalék).

Európában a megkérdezettek 42 százaléka tartja pozitívnak a globalizáció hatását a foglalkoztatásra nézve, 16 százalék szerint a dolgozók rosszabbul járnak a cégcsoportok világméretű terjeszkedésével. Európában a törökök a legoptimistábbak (66 százalék), majd az írek (64 százalék) és a portugálok következnek 61 százalékkal.

Az ACNielsen 23 500 állampolgárt kérdezett meg online Európa, Észak-Amerika, az ázsiai-csendes-óceáni térség, Latin-Amerika, Dél-Afrika és a Közel-Kelet 42 országában 2006 tavaszán.

MTI/Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!