2p

Megváltó vagy „csak” leváltó lehet Magyar Péter? Kihúzza az Orbán-kormány 2026-ig?
Meddig marad szankciós listán Rogán Antal? Mi lesz a régi ellenzékkel?
Online Klasszis Klub élőben Kéri Lászlóval!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is a politológustól!

2025. január 23. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

10 év után is csak keresik a válaszokat az eltűnt MH370-es járat utasainak hozzátartozói.

Több száz ember gyűlt össze vasárnap a malajziai főváros, Kuala Lumpur közelében, hogy "emléknapot" tartson a malajziai légitársaság 2014. március 8-án rejtélyes módon eltűnt MH370-es járata áldozatainak emlékére, és új keresést követeljen - írja az MTI tudósítása.

A repülőgép a Kuala Lumpurból a kínai fővárosba, Pekingbe tartó úton tűnt el. Bár később az Indiai-óceánból előkerült néhány, a géphez tartozónak tűnő roncs, a fedélzeten tartózkodó 239 embernek - akiknek kétharmada kínai volt - nem találták meg a nyomát.

A Malaysian Airlines Boeing 777–200-as típusú repülőgépe. Egy ilyen típusú gép tűnt el a radarképernyőkről 2014. márciusában. Sorsáról azóta sem tudunk semmit. Fotó: Depositphotos
A Malaysian Airlines Boeing 777–200-as típusú repülőgépe. Egy ilyen típusú gép tűnt el a radarképernyőkről 2014. márciusában. Sorsáról azóta sem tudunk semmit. Fotó: Depositphotos

A rokonok és a támogatók egy Kuala Lumpur közelében lévő bevásárlóközpontban gyűltek össze. A hozzátartozókkal találkozva Loke Siew Fook közlekedési miniszter megígérte, minden tőle telhetőt megtesz azért, hogy a kormány jóváhagyjon egy újabb keresőakciót. "Az elmúlt tíz év egy érzelmi hullámvasút volt számomra" - mondta az AFP francia hírügynökségnek Grace Nathan, egy 36 éves malajziai ügyvéd, akinek édesanyja, az 56 éves Anne Daisy is a gép fedélzetén volt.

Az eltűnés okairól - a modern polgári repülés legnagyobb rejtélyéről - sok találgatás kering.

Az évek során számos elmélet - a pilóta öngyilkossága, tengeri baleset vagy rakétacsapás - született magyarázatként az eltűnésre, amelyet az első keresést koordináló ausztrál nyomozók "szinte felfoghatatlannak" neveztek.

Ezek a tengeri keresések, amelyek közel három éven át 120 000 négyzetkilométeren folytak az Indiai-óceánon, és amelyeket a történelem legnagyobb keresőakciójaként emlegetnek, 2017 januárjában megszakadtak. Ezt követően egy amerikai kutatócég 2018-ban magánkutatást indított, de ez több hónapos sikertelen tengerfenék-kutatás után véget ért.

Az MTI összefoglalója szerint az áldozatok számos hozzátartozója azzal vádolja a Malaysia Airlines-t és Malajziát, hogy visszatartja az információkat, amit az érintettek tagadnak.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!