2p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

Ebben az évben közel 17 milliárd forintot fordít hálózatfejlesztésre a Mavir, a magyar villamosenergia-hálózat tulajdonosa, míg tavaly erre a célra több mint 20 milliárd forintot költött - mondta el Tari Gábor, a Magyar Villamosenergia-ipari Rendszerirányító Zrt. (Mavir) vezérigazgatója szerdán Budapesten sajtóbeszélgetésen.

A 2008 szeptemberében készült előzetes tervekben még magasabb összeg szerepelt - tette hozzá. A hálózat fejlesztése a rendszer- és az ellátás biztonságát szolgálja - magyarázta Tari Gábor. A vezérigazgató az újságíróknak bemutatta az új budapesti székhelyen kialakított vezérlőt. Tari Gábor kiemelte, hogy az április végi költözést az irányítás tekintetében "észrevétlenül" végezték el. A költözés idején a magyar villamosenergia-rendszert a tartalék telephelyről irányították.

Az új vezérlőrendszer a korábbihoz képest jobb áttekintést ad a régió rendszerirányításáról, ami segíti a magyar irányítók munkáját. A Mavir új székháza közös az anyacéggel, a teljesen szeparált Mavir-irodákat bérlik az MVM-től - mondta el Tari Gábor. Hozzáfűzte: a régi székház a Budai várban az MVM tulajdona.

A vezérigazgató szólt arról, hogy az áramtőzsde megalakításához még keresik a befektetőket. Az őszre beszámolót készítenek a helyzetről a tulajdonosnak, a Magyar Villamos Művek Zrt.-nek (MVM). A villamos energia törvény írja elő a magyar áramtőzsde megalakítását határidő megjelölése nélkül, azzal, hogy ha erre senki nem kér engedélyt, akkor azt a Mavirnak kell megtennie. Ezért a Mavir kapott engedélyt arra, hogy létrehozza a magyar áramtőzsdét.  

A magyar villamosenergia-rendszer rugalmassága meglehetősen korlátozott - mondta el a vezérigazgató. Ezért ha újabb szélerőmű kapacitásokat hirdet meg a Magyar Energia Hivatal, akkor gondoskodni kell a szabályozási problémák kezeléséről. Ennek egyik módja lehet a fölösleges termelés esetén a szélerőmű "visszaterhelése", azaz átmeneti leállítása. Tari Gábor hozzáfűzte, a meghirdetendő kapacitások nagyságrendje esetleg szükségessé teheti a tartalékkapacitások növelését, aminek árát a fogyasztó fizeti meg.

MTI/Menedzsment Fórum 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!