2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Az éves díjbevétele pedig 25,832 milliárd forint lett.

A CIG Pannónia Életbiztosító Nyrt. 2,106 milliárd forint adózott nyereséget ért el 2018-ban, az éves díjbevétele 25,832 milliárd forint lett - közölte a társaság kedden az MTI-vel. A biztosítótársaság kedden tette közzé a nemzetközi számviteli szabályok szerinti (IFRS), konszolidált, nem auditált jelentését. 

fotó: MTI
fotó: MTI

A CIG tájékoztatása szerint a 2017-es év négy negyedévében elért adózott eredménnyel összehasonlítva - az egyszeri hatásokat kiszűrve - az akkori csoportszintű 349 millió forintos adózott eredményéhez képest a 2018-as adózott eredmény növekedése 1,757 milliárd forint. A BÉT honlapján közzétett gyorsjelentés szerint az eredmény növekedése alapvetően a megnövekedett szerződésállománynak és szerzéskapacitásnak, illetve a portfoliótisztítás eredményes lezárásának, és a szigorú költséggazdálkodás kiterjesztésének köszönhető. A 2018-as teljes átfogó jövedelem 1,061 milliárd forint nyereség lett. 

A biztosítási díjbevétel a tavalyi év díjbevételének 96 százaléka, 25,832 milliárd forint. Ágazati összetételben a nem-életbiztosítási szegmens IFRS szerinti díjbevétele 91 százaléka az összehasonlító időszak adatának. Az életbiztosítási szegmens IFRS szerinti díjbevételei a 2017. évi díjbevétel 98 százalékát érték el. Az élet szegmensben az új szerzés 3,212 milliárd forint volt, ezen belül a hagyományos és csoportos életbiztosítások értékesítése 53 százalékkal emelkedett a megelőző évhez képest. 

A CIG Pannónia saját tőkéje a 2017. év végi 9,015 milliárd forintról 17,442 milliárd forintra, vagyis 93 százalékkal nőtt 2018-ban. A CIG Pannónia életbiztosítási üzletágának Szolvencia II szerinti tőkemegfelelése 346 százalék, míg a nem-életbiztosítási üzletág tőkemegfelelése 183 százalék, így teljesítik a Felügyelet által minimálisan elvárt 150 százalékos tőkemegfelelési szintet. A CIG Pannónia részvényeivel a BÉT prémium kategóriájában kereskednek, a papírokkal az elmúlt egy évben 353 és 482 forint között kereskedtek, előző napi záróára 415,5 forint volt.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!