A SZÉP-kártya összegeinek kétharmadát vendéglátásra fordítják a kártyabirtokosok, szálláshelyre mintegy ötödét költik el a pénznek. Ugyanakkor érdemes tudni, hogy a juttatás többek között uszodákban, fürdőkben, különböző kulturális eseményeken (például egyes fesztiválokon), sőt, bizonyos gyógyászati szolgáltatóknál is felhasználható. A jó idő beköszöntével a kisebb fennmaradó összegek egyaránt felhasználhatók állatkertben, vidám- és szabadidőparkokban, de akár táboroztatás, lovasoktatás vagy sporthorgászat is fizethető ebben a formában.
Nagyobb fennmaradó összeg esetén célszerű belföldi szállásra költeni az összeget, ez a szolgáltatás ugyanis (a fürdőszolgáltatáshoz hasonlóan mindhárom alszámláról (szállás, vendéglátás, rekreáció) fizethető.
Szintén ezek az elfogadóhelyek kínálnak arra is lehetőséget, hogy több alszámla maradványösszegeit kombinálva, egy helyen lehessen felhasználni.
Erről a szándékról azonban az adott elfogadóhelyet előzetesen tájékoztatni kell.
Fontos tudni, hogy a lejáró összeggel fizetett szállást nem szükséges a május végi határidőig igénybe venni, egy későbbi - nyári, vagy akár jövő évi - foglalás előlegét is kiegyenlíthetjük vele.
"A SZÉP-kártya tulajdonosai a szolgáltatók online felületén regisztrálva egyszerűen ellenőrizhetik, egyenlegüknek mekkora része jár le május végéig - tájékoztat Makár Andrea, a BDO Magyarország vezető cafeteria tanácsadója. - A regisztráció során megadott e-mail címre a szolgáltatók automatikusan küldenek tájékoztatást a közelgő lejáratról és az érintett összegről egyaránt."
Magyarországon ma mintegy 14 ezer szálláshelyen, több 21 ezer vendéglátóhelyen és 17 ezer rekreációs helyen fogadják el fizetőeszközként a SZÉP-kártyát - a fenti számsorban a többféle szolgáltatást kínáló elfogadóhelyek többször is szerepelnek.
mfor.hu