3p

Megváltó vagy „csak” leváltó lehet Magyar Péter? Kihúzza az Orbán-kormány 2026-ig?
Meddig marad szankciós listán Rogán Antal? Mi lesz a régi ellenzékkel?
Online Klasszis Klub élőben Kéri Lászlóval!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is a politológustól!

2025. január 23. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Az első negyedév kedvező adatai alapján 5-10 százalék közötti árbevétel-növekedést tervez az idei évre a Videoton - mondta el az MTI-nek a vállalatcsoport vezérigazgatója.

Ezt a bevétel-növekedést pénzügyileg is megalapozza, hogy a 100 százalékos magyar tulajdonú, elektronikai alkatrészeket gyártó vállalkozás versenytársainál erősebben került ki a válságból és fejezte be a múlt évet - tette hozzá Sinkó Ottó.

A mintegy 20 jelentős termelővállalatot és több kisebb céget tömörítő integrált szerződéses gyártó és gyártási szolgáltatást végző vállalatcsoport 2009. évi konszolidálás előtti bruttó árbevétele 12 százalékkal kevesebb a 2008-ban elért 96 milliárd (konszolidáltan 81,5 milliárd ) forintnál, s bár az üzemi eredménye is kisebb lett a tavalyelőttinél, a visszaesés nem számottevő.

"Olyan eredményeket értünk el, amelyek pénzügyileg is alátámasztják idei terveinket, s a már folyamatban levő akvizíciók megvalósítását. Két főkockázati pontot látunk ebben az évben: az autóipar lehetséges visszaesését és a forint túlzott megerősödését.  Ha ezek nem következnek be, meglesz az 5-10 százalék közti növekedés"- hangsúlyozta a vezérigazgató.

A jelenleg csaknem nyolcezer munkavállalót foglalkoztató cégcsoport idei tervei között további - egyebek között a költség- és energia megtakarítást, a logisztika optimalizálását segítő - technológiai fejlesztések, korszerűsítések, valamint újabb akvizíciók, - üzletszerzések - szerepelnek.

A tervezett akvizíciók közül a legjelentősebb az ukrajnai. A Videoton több mint egy éve vetette meg a lábát Munkácson, ahol már több száz munkavállalót foglalkoztat. Ha - várhatóan még az idén - megvalósul az ottani vállalat privatizációja, tovább nő a Videoton létszáma és emelkedhet az árbevétele is. Két hazai cégvételt  is tervez a Videoton, ezekről azonban egyelőre nem kívánnak további információt adni  - mondta Sinkó Ottó.

A tervek szerint a cégcsoport az idén mintegy 3 milliárd forintot költ technológiai fejlesztésekre, beruházásokra. Ez az összeg elsősorban a technológiai színvonal növelését szolgálja. Az akvizíciókra szánt összeg idén meghaladja az 1 milliárd forintot, ami jelentősen magasabb a korábbiaknál.

Beruházásra tíz év átlagban mintegy 4 milliárd forintot fordított a Videoton, de tavaly a válság következményeként ez csak 2,5 milliárd forint volt. A Videoton tíz éve nettó betétes. Saját tőkéje jelenleg 70 milliárd forint, és folyamatosan növekszik, mivel az eredmény döntő hányada "benne marad" a vállalkozásban. Ennek köszönhetően 2009-es év során 3 milliárd forinttal nőtt a saját tőke.

MTI/Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!