Az AIESEC, a közgazdászhallgatók nemzetközi szervezete, több mint száz országban működik, így mind az öt kontinensen egy kiválasztott helyszínen ünnepelnek a volt és jelenlegi tagok. Európában három világváros versenyzett a jubileumi konferencia rendezési jogáért.
Budapest győzött, így május 9-11-ig hazánk látja vendégül az AIESEC egykori, mára szép karriert befutott tagjait, köztük magyarokat is: például Müllner Zsoltot, a Wallis Zrt. vezérigazgatóját és Széni Zoltánt, Ernst & Young humánpolitikai vezetőjét.
A kongresszus célja azonban nemcsak az ünneplés. Az AIESEC szeretné kihasználni a szervezet globalitása adta lehetőségeket, és ezáltal követni azt az irányelvet, melyet 60 évvel ezelőtt Eric Malson megalkotott, vagyis hogy az AIESEC a tagjai és a programjai által pozitív hatást gyakoroljon a társadalomra. A résztvevők ugyanis számos országból érkeznek, az Egyesült Államoktól egészen Indiáig.
Eltérő kulturális, üzleti és tudományos szemléletmóddal rendelkeznek, újfajta megoldásokat kínálva ezáltal a világ releváns problémáira. Nagyon fontos az is, hogy nemcsak megoldások, hanem ezeket a rendezvény után a résztvevők eljuttatják otthonukba, a világ minden pontjára.
Az AIESEC tenni akar, és a 60 év során tenni is tudott a nemzetek közötti megértés elősegítéséért. Ezt mi sem bizonyítja jobban, mint a volt tagok eredménye és egy-egy nemzetközi projekt, mint például a Salaam-projekt, melynek célja az USA és az arab világ kultúrájának közelítése.
A kongresszus remélhetőleg irányt ad a következő 60 évre az AIESEC tevékenységét, illetve a világ gazdaságát és a társadalmat érintően is.
Menedzsment Fórum