A megállapodást először januárban jelentették be, mely során a vállalat többségi részesedést szerzett volna a jövedelmező laboratóriumi berendezés-tesztelések területén. Az ügyletet korábban már jóvá is hagyták az európai és amerikai szabályozó szervezetek, írja a BBC News.
A világ legnagyobb orvosi műszergyártó vállalata a General Electric éves szinten 2,7 milliárd dollárral tudta volna növelni divíziójának bevételeit, amennyiben létre jött volna az üzlet. Az Abbott megvásárolni szándékozott divíziója számos sikeres terméket és eljárást tudhat ugyanis magának, mint amilyen például a szívbetegek esetében történő vér fehérjeszint mérő berendezés. Az eladó egyébként azért kívánt megválni a részlegtől, hogy így nagyobb erőforrásokat tudjon a gyógyszerek fejlesztésére fordítani, az Abbot ugyanis a harmadik legnagyobb amerikai gyógyszergyártó.
Az ügylet hivatalos indokok szerint azért futott zátonyra, mert a felek nem tudtak megegyezni annak ütemezéséről. A Bloomberg által idézett szakértők ugyanakkor azon az állásponton voltak, hogy a GE meg akarta változtatni a korábbi feltételeket, és alacsonyabb áron lett volna csak hajlandó a részleg megvételére.
A döntés hátterében állhat az is, hogy a General Electric felülvizsgálja a különböző üzleti területeit, és megpróbál az olyan lassabb növekedéssel kecsegtető terültekről kiszállni, mint amilyen az energiaipar vagy az egészségügy. Az egészségüggyel kapcsolatos bevételek jelenleg a GE forgalmának 15 százalékát adják.
Az elemzők a bejelentést követően azon a véleményen voltak, hogy a kínált ár túl magas volt a remélt bevételekhez és várható elönyökhöz képest, így a GE jól tette, hogy visszalépett az üzlettől.