Az amerikai szoftveróriás Európa 14 országában összesen több mint 7000 embert foglalkoztat, így az 500 főnél nagyobb vállalatok versenyében az élen végzett. A dolgozók leggyakrabban azzal indokolták döntésüket, hogy a Microsoft nyitott a dolgozók kérései felé, az európai leányvállalatok menedzsmentje segítőkész, így a munkatársak szinte otthon érzik magukat a munkahelyen.
"Amikor a Microsofthoz kerültem, akkor a vezetők megkérdezték tőlem, mit gondolok a jövőbeni feladatomról. Mindent az én visszajelzéseimnek megfelelően csináltak, minden információt megosztanak velem, nincsenek üzleti titkok a cégen belül" - számolt be a cég egyik dolgozója a lapnak.
A Microsoft hollnad leányvállalatánál például tíz dolgozóból kilenc azt mondta, hogy bármit kérdezhetnek a főnökeiktől, és biztosan számíthatnak arra, hogy rögtön választ is kapnak a kérdésükre.
A kis- és közepes vállalatok rangsorában szintén egy szoftvercég,a finn Reaktor Innovations végzett az első helyen, pedig a cég mindössze először került fel a legvonzóbb ötven cég közé.
A nagyvállalatok között a Microsoft mögött a Google végzett a második helyen, érdekes, hogy a felmérés során a cég dolgozóinak száz százaléka úgy vélte, hogy egy barátságos munkahelyen dolgozik. A legtöbb dolgozónak külön tetszett, hogy a vállalatnál megünneplik akülönleges eseményeket, mint amilyenek például a születésnapok vagy a névnapok.
A listán legjobb helyezést elérő cégeknél a dolgozók kiemelték, hogy a menedzsment rengeteg szórakozási és sportolási lehetőséget nyújt számukra. Azok a cégek, melyek vonzó munakhelyek akarnak lenni, kénytelenek rengeteg pénzt költeni az ilyen jellegű dolgozói juttatásokra.