A nők foglalkoztatása nem egyenjogúsági, hanem gazdasági kérdés - jelentette ki Ferenczi Andrea, a kezdeményezést elindító Magyar Női Karrierfejlesztési Szövetség elnöke az ünnepségen.
Emlékeztetett: a "Legjobb Női Munkahely" projektet 2007-ben indították el, és immár harmadik alkalommal adják át díjakat.
Demeter Judit, az Egyenlő Bánásmód Hatóság és a pályázatokat elbíráló testület elnöke rámutatott, hogy a hatósághoz kerülő ügyek 50-60 százalékát a foglalkoztatást területét érintő diszkriminációs esetek teszik ki. Ezeknek az ügyeknek a sértettjei többnyire nők - mondta.
A legtöbb nőt nem a női nemhez való tartozása miatt, hanem a gyerekvállalás miatt éri hátrány a foglalkoztatásban - jelentette ki Demeter Judit. Rámutatott: a nyertes cégek egyfajta társadalmi szerepvállalásról tettek tanúbizonyságot, és szolidaritást vállaltak.
Rauh Edit, a Szociális és Munkaügyi Minisztérium esélyegyenlőségi szakállamtitkára köszönetet mondott a nyertes pályázóknak példamutató tevékenységükért.
A Legjobb Női Munkahely díjakat két kategóriában osztották ki. A 250-nél több munkavállalót foglalkoztató vállalatok kategóriájában első helyezett lett a Microsoft Magyarország Kft., második a Fővárosi Gázművek Zrt., harmadik a MAVIR Zrt.
A 30-250 munkavállalót foglalkoztató vállalatok közül első lett a S Modell Kereskedelmi Zrt., a MARKS & SPENCER kizárólagos magyarországi franchise partnere, második helyezést ért el a Quintiles Magyarország Kft., és harmadik lett a Kulcs-Soft Számítástechnikai Nyrt.
A pályázat értékelési szempontjai voltak a tisztességes munkafeltételek, a karrierlehetőség, előmenetel biztosítása, az egészség és jó közérzet megőrzésének lehetősége, a készségek fejlesztésének lehetősége, valamint a munka és a magánélet összeegyeztethetősége - hangzott el a díjátadáson.
A "Legjobb Női Munkahely" projekt célja, hogy rámutasson a nők foglalkoztatásnak esélyegyenlőségi szempontján túl a nők alkalmazásának gazdasági szükségszerűségére.
MTI/Menedzsment Fórum