Az ex-alkalmazott saját bevallása szerint fél évvel ezelőtt hagyta ott a céget, ahol 8 hónapig dolgozott szoftvermérnökként, most pedig úgy döntött, nyilvánosságra hozza a cégen belül zajló dolgokat.
Minél több pénzt beszedni a felhasználóktól
A forrás szerint a Zynga minden figyelmét azokra a játékosokra szenteli, akik hajlandók fizetni az egyes funkciókért. A cél ugyanis, hogy minél több pénzt költsenek azok, akik egyszer már hajlandóak voltak valamekkora összeget áldozni a virtuális játékvilágra. A poszt szerzője azt állítja, hogy ezek a játékosok jelentik a "hardcore tömeget", akik esetében a cég előírja, hogy a játékmenetbe olyan funkciókat kell beépíteni, mely újabb pénzköltésre ösztönzi őket. Ennek érdekében a cég az első perctől kezdve begyűjtötte a felhasználó privát információit, majd figyelte a viselkedésüket. A post szerzője szerint ennek oka az, hogy 20-ból mindössze 1 játékos hajlandó pénzt áldozni a játékra.
Az ex-alkalmazott szerint akik viszont fizetnek a játékokban az egyes opciókért, javakért és lehetőségekért, rengeteget költenek. Ezek közül is kiemelkedik az a user, akit a Mafia Wars annyira "beszippantott", hogy képes volt 100 ezer dollárt, átszámítva nagyjából 21 millió forintot elkölteni rá. Sőt elmondása szerint azt is látta, hogy valaki 20 ezer dollárt (körülbelül 4 millió forintot) fizetett ki a FrontierVille-re. Elárulta: a Zynga a fizetős játékosokat "Fekete Zynga"-nak nevezte el.
A Zynga játékokon belül ugyanis a használható eszközök, lehetőségek döntő többségében ingyenesen hozzáférhetőek a felhasználók számára, de például plusz energiák, különleges, egyedi használati eszközök, vagy javak megvételére is van lehetőség, ha valaki gyorsabban szeretne haladni, vagy nem kívánja megvárni, míg újratöltődik a játékbeli karakter energiaszintje.
Kétes hírű vállalati kultúra?
A bejegyzés ugyanakkor nemcsak a fizetős játékosokhoz való hozzáállásról szól, de a vállalati kultúrát, az alkalmazottakkal való bánásmódra is utal - főleg ami a kivitelezői részlegen dolgozókat jelenti, hiszen őket többnyire vállalkozóként alkalmazza a cég. A Zynga ugyanis őket másodrendűként kezeli. Ők azok, akik többnyire nem kapnak visszacsatolást az elvégzett munkájukról, nincs semmilyen kihatásuk a munkabeosztásra, ráadásul arra várnak, hogy végre teljes munkaidőben dolgozhassanak, ehelyett csak egyre többet dolgoztatják vállalkozóként az irodai előírások miatt.
mfor.hu