A DC szakemberei a közelmúltban megtekintették a gyulai cég üzemét, telephelyeit, és előzetes szakmai egyeztetéseket folytattak - közölte Ruck János.
A Danish Crown - 10 százalékos részesedéssel - ma vezető szerepet tölt be az európai húspiacon a holland Vion és a német Tönnies Fleisch előtt. Értesülések szerint a GYH iránt a csoport azon vállalata érdeklődik, amelyik kizárólag készítménygyártással foglalkozik. Szakértők ennek kapcsán felhívják a figyelmet arra, hogy a magyar cég igazi értékét éppen a Gyulai szárazárumárka képviseli. A dán csoport erre alapozva több más termékének gyártását is Gyulára helyezhetné a későbbiekben - állítják.
Információk szerint a DC máris megbízott egy dán szakmai irodát az akvizíció előkészítésével. A GYH 7 ezer tonnás éves készítménytermelése nem jelentene látványos bővülést a Danish Crown 200 ezer tonnás értékesítéséhez képest, de a Békés megyei cég megszerzése a csoport számára a kelet-európai terjeszkedés bázisát is megteremthetné. A DC hazai megjelenése komoly kihívást támaszthat Csányi Sándor, az OTP elnök-vezérigazgatójának tulajdonában lévő, alapvetően szintén készítménygyártásra koncentráló Pick-Délhús csoportnak is.
A közepes nagyságú feldolgozónak számító GYH - 10-12 milliárd forintos éves árbevétellel - ma a negyedik-ötödik helyet foglalja el a hazai húsipari társaságok között. A cég Kelet-Magyarországon meghatározó szerepet tölt be, de az utóbbi időszakban veszteségesen termelt. A 76-77 százalékos részesedésű nádudvari Hage-Nagisz csoport ezért már korábban úgy döntött, hogy eladja a vállalatot, illetve szakmai befektetőt keres.
Mint ismert, a GYH-t ágazati szakértők a közelmúltban az amerikai Smithfield óriás húsipari céggel is hírbe hozták, de az érdeklődés tényét a gyulai társaság vezetői cáfolták - közli a Világgazdaság.