A Napi Gazdaság írása szerint a közszférában a legnagyobb mértékű elbocsátási hullám az észak-magyarországi, illetve a dél-dunántúli régióban még az év vége előtt várható, de jelentős számú leépítés történhet a közép-dunántúli térség egészségügyi és oktatási intézményeiben, míg az Észak- és a Dél-Alföldön leginkább az önkormányzati hivatalokat érinti majd ez a lépés.
A megyei munkaügyi központok úgy prognosztizálják, hogy a jobbára középfokú végzettségű, 40-50 év közötti, csupán egyfajta szakképesítéssel rendelkező, nyelvet nem beszélő dolgozók maradnak majd állás nélkül. A központok előrejelzései azt mutatják, hogy a közszféránál sokkal gyorsabban reagáló vállalati szféra az elkövetkező időszakban nagyarányú tömeges leépítést nem tervez, ugyanakkor a téli hónapokban mérséklődik majd az álláskínálat is - írja a Napi Gazdaság.
A leépítések mellett egyre gyakoribb a vállalkozások megszűnése: a lap által a Dunántúlon és az ország keleti részében megkérdezett cégbíróságok szinte egyöntetűen arról számolnak be, hogy szeptember végétől, október elejétől csökken a vállalkozások száma. A növekvő közterhek miatt főként a csupán néhány főt foglalkoztató cégek képviselői igyekeznek megtudni, miként szüntethetik be tevékenységüket a lehető leggyorsabban. Hasonló tendenciát mutatnak a helyhatóságok, illetve az APEH egyéni vállalkozókra vonatkozó legfrissebb előzetes adatai is - olvasható a Napi Gazdaságban.