3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Együttműködési megállapodást írt alá a Stabilitás Pénztárszövetség, valamint az Egészségpénztárak Országos Szövetsége (EPOSZ). Céljuk a hazai egészségpénztárak működésének fejlesztése, az egészségpénztárak érdekeinek közös képviselete. Az együttműködés keretében a két fél az egészségügyi reform kérdései kapcsán is aktív érdekképviseleti szerepet kíván betölteni.

A Stabilitás Pénztárszövetség és az Egészségpénztárak Országos Szövetsége 2006. október 19-én együttműködési megállapodást írt alá. A két együttműködő szövetség tagjai révén az egészségpénztári szegmens 72 százalékát tömöríti. A két szakmai szervezet elsődleges célja az egészségpénztárak működésének fejlesztése, az érdekérvényesítő képesség hatékonyabbá tétele, illetve azok társadalmi elfogadottságának növelése.

Nagy Csaba

"Az együttműködés egyik legfontosabb hozadéka, hogy a 13 tagpénztár mostantól közösen lép fel az egészségpénztárakat érintő legfontosabb kérdésekben, ezáltal is növelve azok érdekérvényesítő képességét" - mondta Nagy Csaba, a Stabilitás Pénztárszövetség elnöke.

"Kiemelten fontosnak tartjuk az öngondoskodás gondolatának további elterjesztését, sőt ezt az elemet az egészségügyi reformban is megjelenítendő témának tartjuk" - tette hozzá.

"Az egészségügyi reform egyébként több helyen is érinti az egészségpénztárak működését. Többek között ezért is tartjuk fontosnak, hogy a reform véleményezésében, a biztosítókhoz hasonlóan az egészségpénztárak is szerepet kapjanak" - folytatta Nagy Csaba.

"Az együttműködéssel hosszú távon megvalósulhat az is, hogy a különböző egészségpénztárak szolgáltatási gyakorlata ne térjen el egymástól lényegileg. Az eltérések ugyanis egy olyan verseny kialakulását indukálhatják, amelyben egyik pénztárszövetség sem érdekelt, hiszen ez a tagság folyamatos mozgásával járna együtt, amely pedig az öngondoskodás biztonságát, a rendszer működésének hatékonyságát csökkentheti, így károsan hat a tagokra is"- fejtette ki Bolvári László, az EPOSZ elnöke.

Az együttműködési megállapodás aláírásnak alkalmából a két szervezet egész napos, "Egészségpénztárak szerepe az öngondoskodásban" című konferenciát szervezett, ahol a pénztárak fejlődésének lehetőségei mellett szót ejtettek az egészségügyi reformról, az egészségpénztárak egészségügyi reformban megvalósuló szerepéről, az egészségügyi ellátással kapcsolatos problémákról, a magyar egészségügy átalakításáról, illetve az egészségpénztárak szerepéről az öngondoskodás erősítésében.

Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!