Kiss Péter szerint jelentősen lehetne növelni a foglalkoztatottságot, ha megfelelő számban állna rendelkezésre szakképzett munkaerő, erről a szakképzési évadzárón beszélt csütörtökön a Parlamentben. A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) a Miniszterelnöki Hivatallal közösen rendezte a szakképzési évadzárót, azért, hogy hozzájáruljanak a fizikai szakmák társadalmi megbecsültségének javításához és népszerűsítsék a szakmunkás pályamodellt.
A rendezvényen Kiss Péter kancelláriaminiszter és Parragh László, az MKIK elnöke emléklapokat adott át a tizenöt szakmában megrendezett Szakma Kiváló Tanulója országos verseny helyezettjeinek és felkészítő tanáraiknak.
Kiss Péter elmondta: az ország versenyképessége szempontjából egyre nagyobb jelentősége van a szakképzésnek, amelybe - a munkaerőpiaci igényeknek megfelelő képzés érdekében - bevonták a gazdaság szereplőit is. Kiemelte, hogy az ország az uniós forrásokból jelentős összeget fordít a szakképzés fejlesztésére, az intézmények átalakítására.
A kancelláriaminiszter kitért arra, hogy Magyarország felzárkóztatása szempontjából fontos a szakmunka, a szakmunkás társadalmi presztízsének, anyagi elismertségének növelése. Parragh László elmondta, hogy a kamara által rendezett szakmunkás tanulmányi versenyen az idén tizenöt szakmában száznegyvenöt tanuló versengett mintegy hatvanhat szakképző iskolából.
A Szakma Kiváló Tanulója verseny döntőjét, a Szakma Sztár Fesztivált mintegy tízezren keresték fel. A versenyt további kilenc szakmával bővítve jövőre is megrendezi a kamara.
(MTI)