Az 52 éves vállalkozás állítólag azt használná ki, hogy üzletmenete javulást jelez. Elképzelhető, hogy a nagyközönség már márciusban jegyezhetné az étkeztető részvényeit. A vállalat eszközeinek egy részén egyébként már három jelentős befektetési vállalat osztozik, köztük van a Goldman Sachs is.
Mint arról az mfor.hu is beszámolt, a gyorsétterem korábbi tulajdonosa, a Diageo 2002-ben ugyan sokáig hezitált, ám végül mégis elfogadta a Texas Pacific Group 1,5 milliárd dolláros ajánlatát. A brit cég akkor vizsgálta a tőzsdei bevezetés lehetőségét, ám a kedvezőtlen piaci körülmények miatt a pénzügyi befektetők mellett döntött. Igaz a romló gazdasági klímával a vevők is visszaéltek, mivel a második legnagyobb gyorsétterem-láncra tett végleges 1,5 milliárd dolláros ajánlat, jóval gyengébb volt, mint az eredeti 2,26 milliárdos.
Az eladás mellett szól, hogy a Burger King globális üzletmenete az elmúlt években jelentősen nem javult. Igaz az utóbbi hónapokban kedvezőek az adatok, köszönhetően az új termékek bevezetésének és az agresszív marketingakcióinak, ami most talán ideális kiszállási helyzetet teremthet a tulajdonosoknak. Másfél éve az elnök-vezérigazgatói székbe került Greg Brenneman szerint soha nem is volt más tervük, mint eljutni a tőzsdére.