2p

A hazai szellemi tőke felkarolását és piacra jutását szeretné támogatni a II. Nemzeti Fejlesztési Terv egy új koncepción alapuló térségfejlesztési programmal. Az úgynevezett pólus-projekt során nyolc nagyváros és környéke koncentrált tudástőkéje segítségével alapoznák meg nemzetközi versenyképességünket, derül ki az mfor.hu tudósításából.

A kutatásoknál is fontos a piaci szemlélet

"A híd szerepét igyekszünk betölteni a szellemi tőke, valamint a cégek és a befektetők között" - fogalmazta meg kérdésünkre legfontosabb célkitűzésükként Balogh Judit, a debreceni Fejlesztési Pólus operatív projektmenedzsere.

A szakemberek szeretnék elérni, hogy a kutatók már a témaválasztásnál is figyelembe vegyék a piaci igényeket. "Fontos, hogy itthon is elterjedjen az innovációs szemlélet. Az egyetemek nagy erőssége a szellemi tőke, de sokszor hiányzik a piaci szemlélet" - magyarázta Balogh Judit.

A koncepció egyébként összecseng az Európai Unió jelenlegi versenyképességet erősítő kutatás-fejlesztési keretprogramjával. A fejlesztési pólusokon keresztül ugyanis - az eddigi szemlélettől eltérően - a forrásokat koncentráltan és hatékonyan használhatják fel, ugyanakkor a fejlesztések a pólusok együttműködése révén összehangolhatóak lesznek.

Körte Ildikó

Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!