4p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A gazdasági válság ellenére is 8 százalékkal tudta növelni árbevételét az Alstom csoport. Az üzleti év első félévében a vállalatcsoport 7,1 milliárd euró értékben szerzett új megrendeléseket, ami csökkenést jelent az előző év első hat hónapjában realizált rekord összegű új megrendelés volumenhez képest.

A vállalat működési eredményhányada 8,6  százalékra nőtt, meghaladva az előző évi 7,8 százalékos mutatót. A cégcsoport mérleg szerinti eredménye 7 százalékkal, 562 millió euróra
nőtt, miközben a szabad készpénzállomány 77 millió euróra csökkent a megrendelések volumenének visszaesése következtében.

A 2009/2010-es pénzügyi év első félévét az új megrendelések alacsony volumene jellemezte mind az Energetika, mind pedig a Közlekedés Üzletágakban. A villamosenergia termelési piac szereplői tovább  halasztják az erőművi beruházásokat, miközben a közlekedési piac első
félévi megrendeléseire a nagy megbízások átütemezése volt hatással.

Stabil, hosszútávú piacok

A várakozásoknak megfelelően, a jelenlegi bizonytalan gazdasági környezetben, az új berendezések iránti igény visszaesett a villamosenergia termelési szektorban, mivel az iparág szereplői a jövőre tervezett erőművi projekteket továbbra is elhalasztják. Középtávon azonban a fejlődő piacok növekedése, valamint a fejlett országok elöregedett erőműveinek bezárása és a globális környezetvédelmi szabályozás térhódítása és szigorítása, mind a magasabb technikai tartalommal bíró, új erőművi kapacitás iránti igényeket növelik majd.

A gazdaságélénkítő csomagok, a mobilitás iránti növekvő igények, a városok népességének növekedése valamint a szigorodó környezetvédelmi előírások következtében megjelenő kereslet miatt, a kötöttpályás közlekedési piac továbbra is stabil. Ennek megfelelően számottevő üzleti lehetőségekkel számolnak az Alstomnál.

A megrendelések alacsony szintje

Az üzleti év első félévében szerzett új megrendelések összege 7,1 milliárd euró volt, amely mintegy 54 százalékkal marad el az előző év első hat hónapjának új megrendeléseinek összegétől. Az üzleti év első felében mind az Energetika, mint pedig a Közlekedés Üzletágak új megrendelései csökkentek.

Az Energetika szektorban, az első negyedévben, egy gáztüzelésű erőműre szerzett egyesült királyság-beli megrendelésén túlmenően, a Hőerőmű Rendszerek és Termékek divízió a második negyedévben nem realizált nagyobb projektekre szóló megbízást, ami jelentős visszaesést eredményezett megrendelés-állományában az előző évhez képest. A Hőerőmű Szerviz Üzletág kis- és közepes méretű megrendeléseket nyert el, elsősorban Európában és az Egyesült Államokban.

Az új megrendelések állományának előző pénzügyi félévhez   viszonyított csökkenése elsősorban a hosszútávú üzemeltetési és karbantartási megrendelések hiányából adódott. A Megújuló Energiaforrások Üzletág az első félév során jelentősebb megrendeléseket kapott svájci, indiai és spanyolországi vizierőművi, valamint európai szélturbina projektekre vonatkozóan. A Közlekedési Üzletág a pénzügyi év első felében egyebek mellett Párizs városától elővárosi vonatokra, Dél-Afrikától villamosokra és metrószerelvényekre, több európai országtól pedig regionális vasúti szerelvényekre és különböző jelzőberendezések gyártására kapott megbízásokat.

Alkalmazkodás az új gazdasági környezethez

A mostani, kihívásokkal teli piaci környezethez történő alkalmazkodás érdekében az Alstom a hatékonyság javítására, valamint költségei csökkentésére irányuló intézkedéseket vezetett be.

A pénzügyi év első felében létszámkorrekcióra is sor került. Ebben az időszakban összesen 2.000 fővel csökkent az alkalmazotti létszám elsősorban természetes csökkenés révén, illetve azáltal, hogy a határozott idejű szerződéssel foglalkoztatottak helyére az Alstom nem vett fel új dolgozókat.

A beruházások összege 210 millió euróra tehető, ami 8 százalékos növekedést jelent az előző év azonos időszakához képest, elsősorban az Energetika Ágazat ipari bázisának megerősítésére indított stratégiai programok terén történt fejlesztéseknek köszönhetően. A jövőbeni beruházások szigorú prioritási sorrendben kerülnek majd megvalósításra. A kutatás-fejlesztési költségek összege 267 millió eurós szinten stabilizálódott. Az Alstom legfontosabb K+F programjai továbbra is a megújuló energiára és a vasúti gördülőállomány innovációjára összpontosítanak.

Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!