A dolgozók 55 százaléka nem használja fel teljes ebédidejét, míg csupán 29 százalékuk hagyja el az irodát az ebéd kedvéért minden nap.
A Lyons Coffee által készített kutatásból kiderül, hogy az alkalmazottak 58 százaléka heti két alkalomnál kevesebbszer hagyja el munkahelyét és megy ebédelni – ám ezt több 15 perces szünettel kompenzálják egy nap.
A munkavállalók 95 százaléka érzi jobban magát egy szünet után. 44 százalék számára a kollégákkal való pletykálkodás számít pihentetőnek, míg 14 százalék a cigarettaszünetben hisz. A szünetek továbbá arra is kiválóak, hogy elvégezzék személyes teendőiket: befizetik a csekkeket (16 százalék), összeszedik az aznapi teendőket (12 százalék) vagy a barátaiknak, szeretteiknek e-maileznek (10 százalék).
Donna Dawson pszichológus szerint: "A jelenlegi válság még inkább kiélezte az irodán belüli versenyt is – kevés a fizetés, sok a kiadás és az emberek félnek az elbocsátástól is. Körültekintőnek és lojálisnak szeretnének tűnni azáltal, hogy lerövidítik szüneteiket".
"Az idősebbek, akik sajnos esélyesebbek, ha elbocsátásról van szó, szintén előszeretettel alkalmazzák ezeket a munkahelyi praktikákat. Bár a kutatás arra is rámutatott, miszerint minden órában szükség volna 15 perc szünetre, különben a koncentráció és a termelékenység is csökken. A testnek és a szellemnek is szüksége van a felfrissülésre, így azzal, hogy kihagyjuk a szüneteket egy esetlegesen jobb pozíció megszerzése érdekében, nem csak a saját testi és szellemi épségünket kockáztatjuk, de hosszú távon a vállalkozás számára is rossz teljesítményt produkálunk".
A szigetországban a többi városhoz képest Belfastban veszik ki legtöbben ebédidejüket (61 százalék), míg Newcastle-ben a legkevésbé (64 százalék) hajlamosak erre.