2p

Csaknem 3500 hazai munkaadó kötelezett arra, hogy esélyegyenlőségi tervet készítsen. A KSH mostani jelentése alapján többek között az APEH, a Műegyetem, a Főpolgármesteri Hivatal, az Állami Autópálya Zrt., a Volán-társaságok, a Budapest Airport, az E.On Zrt., a Zsolnay Porcelánmanufaktúra Zrt. és az összes minisztérium akár hatmillió forintra is büntethető, ha nincs minden évben frissített esélyegyenlőségi terve - írja a Világgazdaság.

Az egyenlő bánásmódról szóló törvény ugyanis kimondja, az ötven főnél több személyt foglalkoztató költségvetési szervek és többségi állami tulajdonban álló társaságok kötelesek ilyen tervet elfogadni. Ennek meglétét az Egyenlő Bánásmód Hatóság (EBH) vizsgálhatja. Ha a hatóság megállapítja, hogy a munkáltató elmulasztotta az esélyegyenlőségi terv elfogadását, felszólítja a mulasztás pótlására, és szankciót állapíthat meg.

Az esélyegyenlőségi terv tartalmazza a munkáltatóval munkaviszonyban álló, hátrányos helyzetű munkavállalói csoportok, így például a nők, a negyven évnél idősebb munkavállalók, a romák foglalkoztatási helyzetének, különösen azok bérének, munkakörülményeinek, szakmai előmenetelének, képzésének szervezeten belüli elemzését. Ezenkívül azt is, számukra milyen programokat dolgozott ki a foglalkoztató, hogy diszkriminációjukat megakadályozza, sőt, támogassa őket.

Bár a versenyszféra legtöbb szereplője számára nem kell ilyen tervet készíteni, az EBH büntetheti a vállalkozást, ha a panasz után bebizonyosodik, a társaság valóban diszkriminált. Itt szintén ötvenezertől hatmillióig terjedhet a büntetés - olvasható a Világgazdaságban.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!