1p

A SkyEurope közép-kelet-európai diszkont légitársaság 56,3 millió euróval (1,6 milliárd cseh korona) emeli alaptőkéjét a jelenlegi 20 millió euróról, ebből a York Global Finance II 38,8 millió eurót (1,1 milliárd korona) vállal. A fennmaradó 17,5 millió eurót új részvények kibocsátásával biztosítja a társaság.

A tőkeemelés után a York részesedése a SkyEurope-ban 29,9 százalékra növekszik. A SkyEurope részvényeivel a varsói és a bécsi tőzsdén kereskednek.

A SkyEurope Airlines Közép-Kelet-Európa vezető diszkont légitársasága, Prágában, Pozsonyban, Budapesten, Krakkóban és Varsóban van bázisa, 73 járatot üzemeltet 37 célállomásra Európa 19 országában.

A társaság, az iparágra általában jellemzően, veszteséges volt az üzleti éve márciussal zárult első felében, jelentős fejlesztések miatt: az adó utáni vesztesége 33,7 millió euró volt az egy évvel korábbi 18,9 milliós veszteség helyett. Az üzemi veszteség 34,4 millió euró volt, egy évvel korábban 21,9 millió euró. Eközben az árbevétel 51,2 millió euróra nőtt 36,6 millióhoz képest, az utasok száma 52,8 százalékkal 866 843-ra emelkedett az egy évvel korábbihoz képest.

MTI/Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!