1p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Az Apple számítógépgyártó óriás világszerte 1,8 millió laptop-akkumulátort hív vissza túlhevülési probléma miatt. A hibás telepeket tartalmazó iBook G4 és a Powerbook G4 típusú gépeket 2003 októbere és 2006 augusztusa között értékesítették.

Az Apple laptopjaiban is olyan Sony-akkumulátorok találhatók, melyeket a Dell múlt héten hívott vissza túlmelegedés miatt. Az almás cég ingyen kicseréli a hibás telepeket. A vállalat szóvivője szerint a Sonynak kell felelősséget vállalnia a visszahívott akkumulátorokért.

Míg az Apple nem számít semmilyen pénzügyi hatásra, a Sony 172 és 258 millió dollár közé becsli a visszahívás költségeit, a cég részvényei 2,61 százalékkal 43,26 dollárra estek - írja a BBC News.

A számítógépgyártó legutóbb azonnal kivonta a forgalomból a telepeket, amikor az Egyesült Államokban 9 panasz érkezett túlmelegedés miatt, ezekből két esetben kisebb tűzről is beszámoltak a felhasználók.

Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!