2p

Az E.ON Ruhrgas jelenlegi célja a MOL gáztársaságokban szerzett többségi tulajdonának megtartása, valamint az, hogy a magyarországi földgázellátás diverzifikálásában partnerként vegyen részt - jelentette ki Ulrich Schöler, az E.ON Ruhrgas International vezetőségi tanácsának elnöke.

Schöler emlékeztetett arra, hogy az E.ON Ruhrgas március végén zárta le a MOL Földgázellátó és Földgáztároló Társaságok megvásárlását. A cégeket E.ON Ruhrgas Földgáz Trade és Földgáz Storage néven működteti tovább. A cégeknél átszervezést hajtanak végre, új szervezeti struktúrát dolgoznak ki, amelyben elkülönül egymástól a szabályozott és nem szabályozott piaci tevékenység. Engedély-kérelmüket már benyújtották a Magyar Energia Hivatalnak.

Az E.ON Ruhrgas stratégiai kérdésnek tekinti, hogy részt vegyen egy horvátországi földgázelosztó központ létrehozásában. A Krk-szigeten végrehajtott beruházásban a vállalat más cégekkel együttműködve meghatározó szerepet akar vállalni. Schöler hangsúlyozta, az E.ON a magyar gázpiac legnagyobb szereplőjeként aktív részese akar lenni a gázpiaci liberalizáció előkészítésének. Emlékeztetett arra, hogy nemrégiben sikeres gázárverést hajtottak végre, amelyen 0,5 milliárd köbméter földgázt értékesítettek.

Schöler prognózisa szerint tovább fog nőni Magyarországon a földgáz aránya a primer energiafelhasználásban, amely jelenleg 40 százalékos. Az elnök hozzátette: tiszteletben tartják a jelenleg érvényben lévő szerződéseket, de az E.ON élni kíván a piaci súlyából adódó előnyökkel beszerzéskor.

MTI/Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!