Az érintett szervezetek közös sajtóközleményükben ismertetik: a HITA a megállapodás keretében vállalja, hogy tájékoztatást nyújt az egyedi kormánydöntéssel adható támogatás feltételeiről, illetve egyes konkrét befektetési projektekhez elérhető pályázati lehetőségekről; segít az MGSZ tagvállalatainak hazai beszállítók fellelésében, továbbá közreműködik a tagvállalatok beszállítói láncában működő hazai kis- és középvállalkozások fejlesztésében. A HITA tájékoztatja az MGSZ tagvállalatait az őket érintő üzletfejlesztési lehetőségekről, meghívja őket GVB (gazdasági együttműködési vegyes bizottsági) ülésekre, üzleti delegációkba.
Az MGSZ a közlemény szerint vállalja, hogy tagjai számára bemutatja a HITA tevékenységét és szolgáltatásait, továbbítja számukra a HITA-tól érkező információkat; begyűjti tagvállalataitól azokat az igényeket, amelyeknél a HITA szakmai támogatást tud nyújtani. Az MGSZ vállalja továbbá pozitív befektetési döntések elősegítése érdekében gyárlátogatások előkészítését, a magyar autóipar versenyképességének a bemutatását a HITA által szervezett belföldi és külföldi szakmai konferenciákon; információkkal és fejlesztési javaslatokkal közreműködik a hazai beszállító vállalkozások szoft elemeinek erősítésében.
A HITA a miniszterelnök irányítása alatt álló központi hivatal, fő feladata a hazai kis- és középvállalkozások külgazdasági tevékenységének támogatása és a külföldi cégek magyarországi befektetéseinek ösztönzése.
Az MGSZ 1998-ban azzal a céllal jött létre, hogy fórumot biztosítson a gépjárműipari tevékenységet folytató szervezetek együttműködéséhez. Jelenleg 32 tagvállalata van, közöttük a négy nagy hazai márkagyártó, 20 jelentős autóipari beszállító vállalat, valamint nyolc szolgáltató cég.
MTI