"Ha tekintettel akarunk lenni például az érettségiző diákokra, akkor a legjobb időpont a sztrájk megtartására valóban május vége lehet, de ha nem, akkor már előbb is elképzelhető a munkabeszüntetés" - közölte a szóvivő.
Az idei írásbeli érettségi vizsgák egyébként május 5-től 27-ig tartanak, az emelt szintű szóbelik viszont már június 5. és 11. között lesznek, míg a középszintű szóbeli érettségi vizsgákra június 16. és 27. között kerül sor.
Egy biztos, hogy a szakszervezetek két-három hétnél tovább semmiképp nem várnak a megegyezésre, ha továbbra is marad a patthelyzet, többnapos sztrájk lesz - hangoztatta Nemes Gábor.
Közlése szerint nem igazak azok a sajtóinformációk, hogy csak tizenöt szakszervezetet írta alá a múlt héten csütörtökön a cég vezetőségének átnyújtott javaslatcsomagot, hiszen a dokumentumot szignálók között volt egy szövetség is, amely öt érdekképviseletet tömörít, így az esetleges sztrájkkal szimpatizáló szakszervezetek száma húsz - a BKV-nál működő 26-ból.
Valóban nem írta alá a javaslatcsomagot a Gulyás Attila vezette metrós szakszervezet, de ez nem jelenti azt, hogy egy esetleges sztrájk idején közlekednének a metrók, hiszen több szakszervezet is van a metrónál - hangoztatta a szóvivő, aki cáfolta azon sajtóértesüléseket, amelyek szerint a HÉV-es dolgozók sem vennének részt az esetleges munkabeszüntetésben.
A BKV menedzsmentje és a szakszervezeteket képviselő sztrájkbizottság tagjai között szerdán reggel folytatódtak a tárgyalások az esetleges sztrájk idején nyújtandó még elégséges szolgáltatás mértékéről. Nemes Gábor erről annyit mondott, hogy "ezzel kapcsolatban még egyik félnek sincsen álláspontja."