1p

Az olasz Enel cég nyerte el a román Electrica Muntenia Sud vételi jogát, miután ajánlata a legmagasabb volt a román áramszolgáltató 67,5 százalékára. Az Enel 820,099 millió eurót ajánlott, ez részvényenként 41,28 eurónak felel meg, a második helyezett a spanyol Iberdrola volt.

A román áramszolgáltatóra öten nyújtottak be ajánlatot, az olasz és a spanyol cég mellet a német RWE, a francia Gaz de France és a cseh CEZ. Az Electrica nyolc vállalatából négyet már eladtak a CEZ-nek, az E.ON-nak és az Enelnek 370 millió euróért, a többit még az idén privatizálni akarja a kormány. A Muntenia Sud elsősorban Bukarest és környéke 1 millió fogyasztóját látja el, a cég 2093 alkalmazottat foglalkoztat, 2005-ben forgalma 1,2 milliárd új lej volt, adózott eredménye 70,6 millió lej.

Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!