
Az új ajánlat részvényenként 900 pennyre értékeli a BAA-t, a britek szerint azonban legalább 940-et ér a társaság egy értékpapírja. A Ferrovial az újabb visszautasítás után döntött az ajánlat publikálása mellett, a két cég között ugyanis ádáz harc indult a részvényesek kegyeiért - írja a BBC News.
Ennek szellemében a brit cég nemrég 750 millió fontot ígért befektetőinek a visszautasítás fejében. A felvásárlási tárgyalások megkezdése óta a BAA ígéretet tett arra is, hogy az elkövetkező 10 évben 9,5 milliárd fontot invesztál a légikikötők minőségének javításába.
A reptér-üzemeltető korábban nem csak a spanyolok ajánlatát utasította vissza, hanem az egyesült államokbeli Goldman Sachs vezette konzorciumét is - írta korábban az mfor.hu.
A Ferihegyi repülőteret üzemeltető Budapest Airport révén hazánkban is érdekelt BAA Nagy-Britannia három legnagyobb és legforgalmasabb repterét, a londoni Heathrow, Gatwick és Stansted légikikötőket is működteti.